Psychologia

Jestem w dobrym humorze, to sobie posprzątam

Najnowsze badania pokazują, że ludzie, którzy czują się dobrze, paradoksalnie nie podtrzymują u siebie dobrego samopoczucia. Te bardzo interesujące wyniki opublikowali badacze na łamach „Proceedings of National Academy of Sciences”.

Dobry humor sprawia, że angażujemy się w depresyjne czynności: porządki domowe, zaległą pracę, dojazdy w interesach. Kiedy zaś czujemy się źle, wybieramy spotkania ze znajomymi, ćwiczenia albo kontakt z naturą, czyli poprawiamy sobie nastrój.

Nikogo nie dziwi, że czynności, jakich się podejmujemy, zależą od naszego nastroju. Jednak nie do końca tak, jak myślimy. – mówi dr Taquet z Harwardzkiej szkoły medycznej w Bostonie.

Więcej informacji:
Taquet, M., Quoidbach, J., de Montjoye,Y-A., Desseilles, M., & Gross, J. (2016). Hedonism and the choice of everyday activities. Proceedings of the National Academy of Sciences, 113, 9769–9773

(C) Zdjęcie flickr.com

Artykuł ukazał się również drukiem na łamach ostatniego numeru magazynu Focus Coaching w dziale Psychopedia.
Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Małgorzata Osowiecka

Z-ca redaktora naczelnego badania.net. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Studentka interdyscyplinarnych studiów doktoranckich SWPS. Jej zainteresowania naukowe to psychologia poznawcza i twórczości oraz psychologia języka. Poza psychologią zajmuje się dziennikarstwem. W wolnych chwilach pisze wiersze.