Ciekawostki Psychologia

Pokażmy jak robi się naukę w Polsce!

Autor: Redakcja

Nie jest żadną tajemnicą, że mamy najlepszych czytelników na świecie. Jednak największą wartością i tym co zawsze cieszy nas najbardziej, jest Wasz udział w eksperymentach, które publikujemy w serwisie. Bez Waszego zaangażowania i poświecenia, wiele naszych projektów nie doczekałoby się naukowych publikacji. Dziękujemy!

Tym razem nadszedł czas wielkiej próby. Wiedząc jak chętnie pomagacie nam w realizacji badań, część redakcji w osobie Konrada Bociana oraz Natalii Frankowskiej postanowiła zgłosić Sopockie Laboratorium Poznania Społecznego do udziału w międzynarodowym projekcie badawczym prowadzonym przez psychologów z Uniwersytetu Florydzkiego.

Miło poinformować nam, że jesteśmy jedynym laboratorium, które reprezentuje Polskę, a projekt zakłada przeprowadzenie tych samych eksperymentów pośród największej możliwej liczby ośrodków badawczych na świecie. Właśnie dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia.

Naszym celem jest zebranie odpowiedzi minimum 80 uczestników. Udział w badaniu zajmuje około 15-20 minut i obiecujemy, że nie będziecie się nudzić! Dlaczego? Bo zobaczycie i doświadczycie na własnej skórze jak robią badania „amerykańscy naukowcy”. Poza tym badanie ma bonus: po jego zakończeniu poznacie wyniki oraz dowiecie się jaki jest cel projektu „Utajone Poznanie Społeczne”.

Przekonaliśmy Was? Jeżeli tak, znajdźcie 20 minut wolnego czasu, pozbądźcie się wszystkiego, co może Was rozpraszać i odpalcie ten link. Miłej zabawy!

Zakończyliśmy zbieranie odpowiedzi. Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili ankietę. W sumie uzyskaliśmy odpowiedzi od prawie 150 osób (wow!). Amerykanie byli pod wrażeniem, że zrobiliśmy to w tak krótkim czasie ;-) Aktualnie czekamy na wyniki, które powinniśmy otrzymać za kilka tygodni. Zaraz po ich otrzymaniu, opublikujemy osobny post na ten temat Update: wynik zostały opublikowane.  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

 

Dziękujemy!
Konrad & Natalia

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Redakcja

badania.net skupia zapaleńców piszących o nauce przystępnym językiem. Chcesz dołączyć do redakcji? Napisz do nas maila z próbką omówienia dowolnego tekstu naukowego.