Ogłoszenia

Statystyki i nowy wygląd badania.net!

Z okazji Nowego Roku postanowiłem przeanalizować statystyki odwiedzin i zaktualizować wygląd naszej strony aby poprawić jej strukturę.

Zainspirowany postem Emanuela z Warsztatu badacza wykonałem krótkie podsumowanie zeszłorocznego rozwoju naszej strony i przeprowadzilłem analizę odwiedzin naszych czytelników (statystyki odwiedzin dla okresu między 1 stycznia a 31 grudnia 2013). Jak widzicie poniżej niemal 80 procent czytelników spośród nieco ponad 200 tysięcy odwiedzających pojawiło się na naszej stronie po raz pierwszy (co ważne, najwyraźniej znaleźli to czego szukali, gdyż tylko 8 procent zamykało naszą stronę bez czytania).

stats

Doszliśmy do wniosku, że nasza strona mogłaby prezentować się okazalej w oczach takich świeżych czytelników. Dotychczasowa struktura strony promowała jedynie najświeższe teksty i zachęcała czytelników do zapoznania się jedynie z nowymi materiałami. Tymczasem archiwum badania.net przechowuje całą masę tekstów, których nie możemy pokazać w odpowiedni sposób. Dotychczasowa strona główna promowała około 10-15 najnowszych tekstów z każdej kategorii.

Postanowiliśmy to zmienić – chcemy chwalić się nie tylko nowościami ale również naszymi naciekawszymi propozycjami z archiwum. Chcę zaprosić naszych czytelników do zapoznania się nie tylko z gorącymi newsami, ale również tymi najciekawszymi postami z ponad 700 materiałów jakie do tej pory przygotowaliśmy. Dzięki wprowadzonym zmianom na stronie głównej będziemy mogli odświeżać nasze teksty i skuteczniej zapraszać do zapoznania się z popularnymi tekstami z naszego archiwum.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam nasza nowa odsłona i prosimy o zgłaszanie wszelkich komentarzy lub ewentualnych trudności z dostępem do wiedzy.

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Michał Parzuchowski

Jest redaktorem naczelnym badania.net. Jest doktorem habilitowanym na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Na tym samym Wydziale pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Poznaniem i Zachowaniem http://crcb.swps.pl. Interesuje się poznawczą psychologią społeczną oraz ucieleśnionym poznaniem.