Czy biznes potrzebuje naukowców? Ostatni moment na dołączenie do Venture Day w Gdańsku

Spotkania z inwestorami, szkolenia na temat komercjalizacji projektów, najnowsze polskie odkrycia naukowe, prelekcje zagranicznych i polskich ekspertów z branż: e-zdrowie i morskiej. To wszystko już podczas Venture Day – konferencji, która odbędzie się 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Organizują ją: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon. To ostatni moment na rejestrację. Projektodawcy mają wstęp wolny, jednak zapisy kończą się już 6 listopada. Zapisy dla osób zainteresowanych prelekcjami i networkingiem dostępne są do 13 listopada na stronie: www.ventureday.pl.

Venture Day skupia w jednym miejscu 4 grupy, których współpraca jest kluczowa dla rozwoju innowacji. Są to: startupowcy, naukowcy, inwestorzy i korporacje. Podczas konferencji twórcy projektów z zakresu branż e-zdrowie i logistyczno-morskiej zaprezentują się przed inwestorami. A uczestnicy konferencji reprezentujący czołowe korporacje, fundusze kapitałowe oraz eksperci będą mieć jako pierwsi dostęp do najnowszych projektów rozwijanych w startupowej Polsce. Ponadto poznają światowe trendy, które przybliżą przybyli specjalnie na wydarzenie prelegenci z Danii, Luksemburga czy Wielkiej Brytanii.

Jak globalnie komercjalizować projekty?
W trakcie konferencji zaprezentują się polskie startupy, które są przykładem na to, że komercjalizacja projektów prozdrowotnych (i nie tylko) jest możliwa. A wśród nich Tomasz Mikosz, współtwórca technologii dla astmatyków – FindAir, zwycięzca tegorocznego infoShare Startup Contest. Firma właśnie pozyskała kilkumilionowe wsparcie od polskiego funduszu. Wystąpią także twórcy dr Poket, startupa ze STARTERA, który sprzedaje dystrybutory leków w Szwajcarii, USA i Brazylii, ściśle pracując z partnerami z Doliny Krzemowej. Ponadto w sierpniu firma zdobyła 50 tys. euro w Brukseli, wygrywając unijną rywalizację European Health Catapult.

Zachęcamy startupy do zapisów. Zgłaszane rozwiązania technologiczne powinny się wpisywać w branżę morsko-logistyczną, e-zdrowie lub pokrewną. W Venture Day wezmą udział m.in. przedstawiciele SpeedUp Group i KPMG, którzy są otwarci na networking i poznanie jak największej liczby startupów. Zresztą wspomniani partnerzy przeprowadzą także warsztaty dla wybranych firm, w których przybliżą kulisy współpracy z funduszami kapitałowymi i korporacjami – mówi Magdalena Smolak, Startup Community Manager w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

Jakie innowacje kryją branże: morsko-logistyczna i e-zdrowie?
Jednocześnie Venture Day to wydarzenie nie tylko dla startupów, ale także dla osób zainteresowanych światowymi trendami, które zaprezentują eksperci w ramach dwóch ścieżek tematycznych: morsko-logistycznej i e-zdrowie.
W ramach pierwszej z nich Malik Zeniti z klastra logistycznego z Luksemburga pokaże najnowsze praktyki i rozwiązania ze swojego regionu. Garrett Neil Olson reprezentujący jeden z największych na świecie operatorów kontenerowych, duńską firmę Maersk, pokaże jak wdrażają oni innowacje i zachęcają innowatorów do współpracy. Za to Michele Fiorini reprezentujący największy na świecie instytut inżynierii z siedzibą w Wielkiej Brytanii opowie o inteligentnych systemach transportu w gospodarce morskiej, w tym planowaniu przestrzennym przy użyciu dronów.

Tegoroczny Venture Day skupia się nieprzypadkowo na branży morskiej, gdyż Gdański STARTER pragnie pokazać firmy coraz intensywniej rozwijające innowacje w obszarze rozwiązań dedykowanych branży morskiej i logistycznej w Polsce. W tym celu w ramach Venture Day współpracuje z Portem Gdyńskim, który będzie miał okazję ocenić chociażby morskie innowacje dla rozwoju regionu.

Za to w ramach ścieżki e-zdrowie uczestnicy zapoznają się z najnowszym raportem o stanie e-zdrowia na świecie, który zaprezentuje Sergio Ferreira (Norway Health Care). Dr Sebastian Susmarski z Uniwersytetu Gdańskiego opowie o tym, jak korporacje mogą współpracować z uczelniami w celu pozyskiwania wiedzy eksperckiej. Co ciekawe, w ramach ścieżki swoje doświadczenie zaprezentuje polarnik i podróżnik Marek Kamiński, który opowie o tym, jak innowacje e-zdrowotne wspierają go w trakcie wypraw. Wydarzenie zwieńczy debata przedstawicieli pomorskich szpitali, korporacji i startupów, która będzie okazją do bezpośredniej konfrontacji odmiennych środowisk, wciąż uczących się współpracy.

Venture Day to prelekcje czołowych ekspertów, spotkania inwestorów, managerów i przedstawicieli korporacji, które przeradzają się w długofalową współpracę. Jesteśmy pewni, że już w listopadzie w trakcie konferencji nawiążą się kolejne równie ważne relacje nauki z biznesemzapowiada Tomasz Szymczak, Prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Szczegółowe informacje i zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie: www.ventureday.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla startupów. Rejestracja dla nich kończy się 6 listopada. Zapisy dla uczestników dostępne są do 13 listopada. Liczba biletów jest ograniczona. Organizatorami Venture Day są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon. Partnerami strategicznymi: Miasto Gdańsk i Innolabs.

Więcej informacji:

Kontakt prasowy:
Personal PR
Izabela Judycka
izabela.judycka@personal-pr.pl
+ 48 795 222 880

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Statystyczny Polak

Z wielką przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy wczoraj zupełnie nowy dział na badania.net. Po prawej stronie pod FanPagem Facebooka…