Rekrutacja na Studia Doktoranckie z Modelowania Matematycznego

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego trwa rekrutacja na nowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie. Na kandydatów czeka atrakcyjne stypendium!

Studia te dają unikalną szansę pracy w tematach, w których matematyka spotyka się z innymi naukami (biologią, fizyką, naukami technicznymi, itp). Można tu sprawdzić, jak abstrakcyjne pomysły mogą być stosowane do modelowania rzeczywistych problemów. Model studiów został opracowany we współpracy z Uniwersytetem w Gandawie (Gent, Belgia) dzielącym się swoim ogromnym doświadczeniem naukowym w matematyce stosowanej.

Studia oferują 10 różnych tematów do wyboru – tematów, o których zakłada się, że będą tematami prac doktorskich, promowanych przez specjalistów z zastosowań matematyki. Studia realizowane są w całości w języku angielskim. W roku akademickim 2014/15 studia będą wspierane z dotacji NCBiR pozwalającej naszym studentom skupić się na nauce i budować swoje własne kontakty naukowe.

W szczególności, przewiduje się następujące formy wsparcia dla doktorantów:

  • stypendium doktoranckie w wysokości 3500 PLN miesięcznie przez 9 miesięcy
  • wyjazdy na konferencje
  • wyjazdy do ośrodków naukowych

Rekrutacja trwa tylko do 11 lipca! Więcej szczegółów znaleźć można znaleźć na stronie https://mat.ug.edu.pl/idsmm

Jeden z tematów związany jest z neuronauką obliczeniową (computational neuroscience) i obejmuje analizę powiązań pomiędzy populacjami neuronów. Więcej informacji znaleźć można na stronie

Więcej informacji:
(C) www.flickr.com by Peter Rosbjerg
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts