Homo Sapiens Roku 2010!

To kobieta! W naszej zabawie udział wzięły 124 kobiety oraz 90 mężczyzn i w tym wypadku ilość odegrała kluczową rolę. Zanim przystąpimy do ogłoszenia zwycięzców oraz nadania wyjątkowego tytułu Homo Sapiens Roku 2010, zacznijmy od poznania prawidłowych odpowiedzi.

Tym razem zadanie było o wiele trudniejsze, ponieważ postanowiliśmy przetestować wiedzę, którą mogliście zdobyć czytając badania.net. Sprawdźmy zatem czego my jako redakcja oraz Wy jako czytelnicy mogliście dowiedzieć się  w 2010 roku:

1. Na kogo nie działa stopa w drzwiach?
Odp.: b) na osoby otyłe
Ponad 60 osób znało prawidłową odpowiedź, o której pisaliśmy w maju. Jeśli nie wiesz, dlaczego osoby z nadwagą  rzadziej ulegają jednej z popularnych form manipulacji, zajrzyj tutaj: “Stopa w drzwiach” nie działa na osoby otyłe.
2. Jaki procent Polaków pije wódkę?
Odp.: a) 17%
No i mamy pierwsze zaskoczenie, ponieważ tylko ponad 20 osób odpowiedziało prawidłowo. Większość osób – pewnie zdroworozsądkowo – uznało, że odsetek ten wynosi aż 45%. Na szczęście rzeczywistość wygląda radośniej, bo najwięcej pijemy piwa o czym opowie wam “Statystyczny Polak” .
3. Jaki samochód uznano za najbardziej ekologiczny w 2010 roku?
Odp.: e) Audi A3
Dokładnie z silnikiem TDI 2.0. Nie Merkury Milan Hybrid oraz Toyota Prius jak myślała większość tylko stary, dobry diesel. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule “Nieekologiczne samochody elektryczne”.
4. Jak nazywa się pierwszy komercyjny statek kosmiczny?
Odp.: c) Dragon
Uczestnikom do gustu przypadła wymyślona przez nas nazwa Space Invader, ponieważ około 90 osób uznało ją za prawidłową. Biletu na Dragon nie można jeszcze kupić, jednak można przeczytać o jego “wejściu“.
5. Ile karatów ma największy diament świata?
Odp.: d) 3106
Z tym pytanie większość z Was nie miała problemu. Jednak jeśli myślicie, że to świecidełko jest duże, koniecznie sprawdzicie jak wygląda największy diament we wszechświecie.
6. Ile słów dziennie wypowiadają kobiety i mężczyźni?
Odp. c) 16 000 mężczyźni i kobiety
To jeden z największych mitów z jakim rozprawiliśmy się na łamach badania.net. Jego siłę potwierdziły wyniki, ponieważ prawie 120 osób uznało, że panowie wypowiadają średnio 7 000 słów, a panie aż 20 000. Jest to oczywiście bzdura, obalona empirycznie. Kobiety i mężczyźni wypowiadają dziennie tyle samo słów.
7. Komu łatwiej byłoby zaakceptować homoseksualny romans partnera/partnerki?
Odp.: b) mężczyznom
Bez większego problemu równo 140 osób znało prawidłową odpowiedź – pewnie z artykułu “Dwa oblicza zdrady”.
8. Jaki procent Polaków popiera wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych?
Odp.: a) 74%
Niestety palacze muszą się z tym pogodzić. Statystyczny Polak nie kłamie.
9. Ile znamy objawów napięcia przedmiesiączkowego?
Odp.: b) ponad 150
Kobiety albo nie doceniają PMS albo to rzeczywiście bujda na resorach, ponieważ większość pań zaznaczyła odpowiedź 11-50. Ocenić znaczenie napięcia przedmiesiączkowego można tutaj.
10. Kiedy córki rzadziej dzwonią do ojców?
Odp.: a) w okresie najwyższej płodności
Dla czytelników to pytanie to bułka z masłem. Dla niewtajemniczonych polecamy lekturę najnowszego odkrycia psychologów ewolucyjnych.
11. Kto w Polsce ma więcej dzieci?
Odp.: b) kobiety
My nadal nie możemy uwierzyć, że w Państwie na wskroś katolickim mogło dojść do tak niereligijnej postawy mężczyzn. Tych zaskakujących informacji dostarczył w przystępnej formie nasz ulubieniec: “Statystyczny Polak”.
12. Z czego najbardziej dumni są Polacy?
Odp.: d) z polskiej gościnności
Jak patrzymy co się dzieje w czasie zimy, trudno uwierzyć, że ta gościnność nie istnieje tylko na papierze. Jednak Statystyczny nie kłamie i prawdę Ci powie.
13.Czy ten test jest na czas?
Odp.: c) na 100% tak
No pewnie inaczej mielibyście za dużo czasu na pytanie wujka Googla o podpowiedzi.  A na poważnie chcieliśmy sprawdzić – zainspirowani doświadczeniami czytelnika – czy osoby biorące udział w konkursie znają jego zasady. I nie zawiedliśmy się, a TUTAJ możecie sprawdzić dlaczego ;)

Teraz czas na to co Homo Sapiens lubią najbardziej czyli wykresy. Rywalizacja przebiegła spokojnie do 30 grudnia i do tego czasu ilość kobiet i mężczyzn była podobna. Później panowie sukcesywnie oddawali pola paniom:

Test był na tyle trudny, że większość osób potrzebowała ponad 5 minut na jego rozwiązanie. Co ciekawe panowie (wykres) odpowiadali szybciej niż panie (wykres):

Na 13 pytań średnia poprawnych odpowiedzi dla 215 uczestników wyniosła zaledwie 4,52. Jednak duża cześć biorących udział w konkursie internautów pochodziła ze stron zaprzyjaźnionych, co z pewnością zaniżyło wyniki:

Łącznie kobiety zdobyły 557 punktów ze średnią ilością prawidłowych odpowiedzi 4,49. Mężczyźni zdobyli 412 punktów ze średnią nieco wyższą, bo wynoszącą 4,58. Bardzo prawdopodobne, że przy większej ilości mężczyzn, to płeć brzydka objęłaby prowadzenie.

Niemniej z dumą ogłaszamy, że Wielką Rywalizację Płci wygrały KOBIETY! Mężczyznom gratulujemy świetnego wyniku i już teraz zachęcamy do gromadzenia kolegów, którzy pomogą zwyciężyć następnym razem.

Pozostało już tylko ogłosić do kogo powędruje tytuł Homo Sapiens Roku 2010 czyli osoby, która wykazała się największą wiedzą i instynktem w naszej rywalizacji.

Pierwszy egzemplarz książki wydawnictwa Smak Słowa o niezwykle ciekawym tytule „Geografia myślenia” oraz tytuł Homo Sapiens Roku 2010 zdobywa…

Maria, która rozwiązała test w czasie 2 minut i 16 sekund oraz zdobyła maksymalną ilość punktów.

Kobiety wygrały Wielką Rywalizację Płci, dlatego dodatkowo wylosowaliśmy dwie uczestniczki, które także nagradzamy egzemplarzem książki Richarda E. Nisbetta. Szczęśliwymi posiadaczkami nowej pozycji w biblioteczce są…

juni oraz Michalina

Serdecznie gratulujemy!

Ranking wszystkich uczestników konkursu prezentujemy TUTAJ. Sprawdź czy test był rzeczywiście tak łatwy jak Ci się wydawało!

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co nowego na stronie subskrybuj kanał RSS lub dołącz do grona naszych czytelników na Facebook’u.

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts