Tak to się robi na zachodzie

Nasz serwis oficjalnie dołączył do międzynarodowego grona blogów naukowych. Research Blogging jest agregatorem treści, które opierają się na rzetelnych i sprawdzonych źródłach naukowych – tak zwanych peer-reviewed articles.

Wszystkie posty pojawiające się na researchblogging.org muszą spełniać szereg narzuconych kryteriów. Z tego powodu zmienił się sposób cytowania materiałów źródłowych. Dzięki temu po kliknięciu myszą możecie zapoznać się z abstraktem oraz szczegółami publikacji, a jeśli artykuł jest darmowy przeczytać całość.

Wpisy z badania.net opublikowane na Research Blogging oznaczone będą specjalną ikonką obok “Więcej informacji” na końcu tekstu. Pomyślnie zakończony proces weryfikacji przez edytorów Research Blogging potwierdza jedynie, że robimy co w naszej mocy aby prezentowane treści były nie tylko ciekawe, ale również wiarygodne i rzetelne.

Na researchblogging.org agregowane są treści w sześciu językach. Polska wersja ruszyła dopiero w tym roku, więc trzymajmy kciuki za jej pomyślny rozwój.

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
One comment

Comments are closed.

Related Posts