W tym miesiącu w konkursach ogłaszanych na łamach badania.net możecie wygrać książki Wydawnictwa Naukowego PWN! PWN ufundowało dla naszych czytelników cztery egzemplarze “Jakościowych metod badań marketingowych” autorstwa doktor Dominiki Maison. W tym tygodniu możecie wygrać aż trzy z nich w kreatywny sposób układając zapałki na stole!
Zadanie konkursowe:
Czy potrafisz ułożyć na stole kształt pieska z 11 zapałek i papierowej kulki (tak jak na obrazku poniżej)?
Możliwe są conajmniej trzy poprawne rozwiązania tej zagadki, dlatego nagrodę zdobędzie każda z trzech osób, która jako pierwsza poda oryginalną wersję rozwiązania (prosimy podawać pojedyncze rozwiązania aby nie psuć zabawy innym). Zwycięzcy otrzymają po jednym ezgemplarzu książki “Jakościowe metody badań marketingowych” wydawnictwa naukowego PWN. Na rozwiązania zagadki (można je zgłaszać w komentarzach lub na naszej stronie FB) czekamy do niedzieli do godziny 23:55. Zapraszamy do układania!
Publikacja jest adresowana do studentów i wykładowców marketingu, zarządzania, ekonomii, psychologii, socjologii, stanowi także ważne źródło wiedzy dla praktyków – pracowników firm realizujących badania marketingowe i pracowników działów marketingu zlecających te badania.
Z recenzji prof. Anny Gizy
Rozwiązanie zagadki:
Zagadka okazała się zbyt prosta dla naszych czytelników – poprawne rozwiązania nadeszły lotem błyskawicy. Zwycięzcami konkursu (osoby, które najszybciej podały jedno z poprawnych rozwiązań zagadki) są:
1) Rafał Marszałek (13:52 w komentarzu na stronie)
2) Natalia (13:57 w komentarzu na stronie)
3) Sławomir Ćwiek (14:36 w komentarzu na facebooku)
Pozostałym uczestnikom zabawy gratulujemy intuicji (wszystkie przesłane rozwiązania były poprawne, liczył się jedynie czas udzielenia odpowiedzi!). Zwycięzcom gratulujemy refleksu i prosimy o przesłanie adresu korespondencyjnego na który mamy wysłać nagrody na adres badania@www.badania.net.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach na badania.net.
Należy symetrycznie przenieść obie zapałki tworzące pyszczek względem osi wzdłuż nogi przedniej na “drugą stronę”. Potem kulkę. Będzie wyglądać tak, jakby pies patrzył do tyłu.
Przecież to nie jest pies, tylko prosiak.
Moja odpowiedź (nie wiem, czy ktoś to tak zrobił też):
http://img18.imageshack.us/img18/9861/tantalus.gif
Wygląda na to, że w zasadzie są cztery (jak się nie jest zbyt konserwatywnym co do tego, skąd wystaje psi ogon). Niemniej wszystkie już padły (pardon, za zabicie zabawy. Znowu).
Eh, za dużo ludzi.To prościutkie ;p A jak można edytować fotkę żeby rzeczywiście własnymi paluszkami ułożyć pieska?;) Czy trzeba samemu ułożyć zapałeczki i pstryknąć pieskowi focie;) Może wtedy się wygra ;p Tym konkursem pewnie tylko badacie ile ludzi się interesuje konkursami i wygrywaniem w nich ;p
Fotki nie można edytować, więc jest to zadanie z typu zrób to sam:) Są trzy możliwe rozwiązania, czyli każdy ma szanse.
Huhu, łatwe. Wystarczy przesunąć pyszczek psa w “drugą stronę” razem z okiem. Pies zostaje w tej samej pozycji, a zdecydowanie patrzy w drugą stronę :) Czyli wszystko poza pyszczczkiem zostaje niezmienione.
Oto odpowiedź:
http://cl.ly/41DV
Pozdrawiam :)
A czy piesek nie może po prostu odwrócić główki i spojrzeć na swój piękny ogon? :-) Wystarczy wtedy dwie zapałki z pyska skierować do wewnątrz tak aby były na tułowiu i przełożyć oczko z kulki… ;-)
aktualny ogon przesunać, aby zrobic gorna czesc pyska…
z poprzedniego pyska przeniesc górna zapalke i dolaczyc do tej nowej czesci pyska, przenies oko na druga strone..
Przed chwilą napisałem bardzo nieprzyjemną wiadomość pod wiadomością Rafała uważając, że odpowiadam na co innego.
Spowodowane to było przeoczeniem, przez które wystawiłem Ci nawet “minusa”.
Tak więc, przykrością zawiadamiam Cię Rafale, że dostałeś “przypadkowego strzała” ;)
Jeżeli jakiś moderator tu zaglądnie to proszę o doprowadzenie stanu dyskusji do poprzedniego, być może usunięcie tej wiadomości oraz “odminusowanie” czytelnika Rafała ;)
1. Pierwszą zapałką będzie górna część pyszczka psa – przestawiamy ją na drugą stronę – tak aby odchodziła z dolnego lewego rogu tułowia po skosie w lewo-góra
2. Druga zapałka to aktualny ogon – tak by się łączył z przed chwilą dodaną zapałką – z lewego górnego rogu tułowia w kierunku lewo-dół
3. kulkę wkładamy w środek mordki
Ogon jest nadal skierowany ku górze
Obrócić psa do góry nogami – przednia noga wędruje do góry i staje się ponownie przednią nogą. Ogon ulega wyprostowaniu i staje się tylną nogą. Tylna noga staje się ogonem, zaś oko wędruje w dół (na oryginale) stając się okiem w nowym modelu. Jest też bardziej elegancka odpowiedź, ale tej nie podam, coby inni mieli też okazję.