Konkursy

Konkurs badania.net i Wydawnictwa PWN (i rozwiązanie)

Autor: Redakcja

W tym miesiącu w konkursach ogłaszanych na łamach badania.net możecie wygrać książki Wydawnictwa Naukowego PWN! PWN ufundowało dla naszych czytelników cztery egzemplarze “Jakościowych metod badań marketingowych” autorstwa doktor Dominiki Maison. W tym tygodniu możecie wygrać aż trzy z nich w kreatywny sposób układając zapałki na stole!

Zadanie konkursowe:
Czy potrafisz ułożyć na stole kształt pieska z 11 zapałek i papierowej kulki (tak jak na obrazku poniżej)?

Piesek z oczkiem i ogonkiem :)

Świetnie, choć to jeszcze nie gwarantuje zdobycia nagrody. Aby otrzymać nagrodę, Twoim zadaniem jest sprawić aby pies popatrzył w przeciwną strone i nadal miał podniesiony ku górze ogon, przesuwając jedynie dwie zapałki oraz papierową kulkę.

Możliwe są conajmniej trzy poprawne rozwiązania tej zagadki, dlatego nagrodę zdobędzie każda z trzech osób, która jako pierwsza poda oryginalną wersję rozwiązania (prosimy podawać pojedyncze rozwiązania aby nie psuć zabawy innym). Zwycięzcy otrzymają po jednym ezgemplarzu książki “Jakościowe metody badań marketingowych” wydawnictwa naukowego PWN. Na rozwiązania zagadki (można je zgłaszać w komentarzach lub na naszej stronie FB) czekamy do niedzieli do godziny 23:55. Zapraszamy do układania!

O nagrodzie:

Maison, D. (2010). Jakościowe metody badań marketingowych, Warszawa: PWN.

Badania jakościowe, chociaż od lat pełnią ważną rolę w podejmowaniu decyzji marketingowych, prowadzone i wykorzystywane są dosyć intuicyjnie. Autorka przekonuje, że w świetle dokonań współczesnej psychologii należy zrewidować tradycyjne spojrzenie na konsumenta. Wiedzę tę warto uwzględniać na każdym etapie prowadzonych badań marketingowych, począwszy od konstruowania schematów badań, scenariuszy wywiadów, przez decyzje o tym, o co pytać respondentów wprost, a co próbować zrozumieć w sposób pośredni, aż po analizę i interpretację wyników badań, która powinna wykraczać poza deklaracje respondentów.

Publikacja jest adresowana do studentów i wykładowców marketingu, zarządzania, ekonomii, psychologii, socjologii, stanowi także ważne źródło wiedzy dla praktyków – pracowników firm realizujących badania marketingowe i pracowników działów marketingu zlecających te badania.

Zostań fanem PWN na Facebooku!

Książka Dominiki Maison jest na polskim rynku pierwszą książką, w której prezentowane jest w sposób jasny, atrakcyjny i pragmatyczny nowoczesne podejście do jakościowych badań marketingowych. Autorka łączy kompetencje rasowego psychologa akademickiego – na bieżąco śledzącego najnowsze dyskusje i idee, z kompetencjami doświadczonego badacza rynku. Dzięki temu idee naukowe okazują się użyteczne, a badania marketingowe – interesujące poznawczo (szczególnie cenne są w książce przykłady zaczerpnięte z autentycznych badań). Na podkreślenie zasługuje też połączenie zrozumienia potrzeb marketingu – wszak badania mają marketingowi właśnie dostarczyć zrozumienia i informacji, z głęboką wiedzą o samych badaniach jakościowych – które nie powinny być nadużywane ani lekceważone (…).
Z recenzji prof. Anny Gizy


Rozwiązanie zagadki:

Rozwiązanie zgłoszone przez Rafała

Rozwiązanie zgłoszone przez Natalię

Rozwiązanie zgłoszone przez Sławka


Zagadka okazała się zbyt prosta dla naszych czytelników – poprawne rozwiązania nadeszły lotem błyskawicy. Zwycięzcami konkursu (osoby, które najszybciej podały jedno z poprawnych rozwiązań zagadki) są:

1) Rafał Marszałek (13:52 w komentarzu na stronie)
2) Natalia (13:57 w komentarzu na stronie)
3) Sławomir Ćwiek (14:36 w komentarzu na facebooku)

Pozostałym uczestnikom zabawy gratulujemy intuicji (wszystkie przesłane rozwiązania były poprawne, liczył się jedynie czas udzielenia odpowiedzi!). Zwycięzcom gratulujemy refleksu i prosimy o przesłanie adresu korespondencyjnego na który mamy wysłać nagrody na adres badania@www.badania.net.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach na badania.net.

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Redakcja

badania.net skupia zapaleńców piszących o nauce przystępnym językiem. Chcesz dołączyć do redakcji? Napisz do nas maila z próbką omówienia dowolnego tekstu naukowego.