50 tys. złotych na badania dla młodych naukowców

Stypendia w wysokości 50 tys. złotych na pokrycie kosztów badań zostaną przyznane trzem naukowcom i ich zespołom przez fundusz kapitałowy Black Pearls VC. Zgłoszenia można przesyłać do 16 listopada. Laureaci zostaną ogłoszeni 20 listopada podczas Venture Day w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, konferencji poświęconej współpracy nauki z biznesem.

Fundusz kapitałowych z Gdańska, Black Pearls VC zachęca młodych naukowców i zespoły naukowe do wdrażania wyników ich prac badawczych na rynek. Narzędziem do tego ma być finansowanie badań w wysokości nawet 50 tys. złotych. Jeśli wyniki wskażą szansę potencjalnego wdrożenia, naukowcy mogą liczyć na dalsze wsparcie funduszu.

Naszym celem jest wsparcie najciekawszych pod kątem rynkowym prac naukowych. Chcemy dać młodym naukowcom sygnał, że czekamy na ich pomysły i jesteśmy gotowi na wdrożenia. Stypendia to dopiero pierwszy krok, ale mamy nadzieję, że pozwolą zachęcić kilka uzdolnionych osób do podjęcia pierwszych kroków do komercjalizacji nauki – komentuje Marcin Kowalik, partner zarządzający w funduszu Black Pearls VC.

Oprócz finansowania naukowcy mogą również liczyć na wsparcie ekspertów z całej Polski. Black Pearls VC w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju aktywnie współpracuje z 12 uczelniami wyższymi w kraju, których pracownicy otwarci są na współpracę z biznesem i chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Projekty oceniane będą przez grupę ekspertów doświadczonych zarówno w biznesie jak i w dziedzinie nauki odpowiadającej zgłoszeniu. Każda praca będzie oceniana indywidualnie pod kątem naukowym oraz biznesowym. Największe szanse na finansowanie mają osoby, które będą w stanie wskazać w jaki sposób wyniki ich prac badawczych mogą zostać wdrożone i wykorzystane w gospodarce, niekoniecznie na polskim rynku. Aplikować mogą wszyscy, którzy posiadają gotowy, rzetelny plan badawczy i pomysł wdrożenia wyników badań na rynek. Wszystkie zgłoszenia są traktowane jako poufne i ich przedmiot nie zostanie ujawniony bez zgody pomysłodawcy.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej: www.blackpearls.vc/stypendia

Więcej informacji:
Redakcja badania.net objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
4 comments

Comments are closed.

Related Posts
Czytaj dalej

Niewolnictwo XXI wieku

Koło Naukowe Psychologii Śledczej SWPS Sopot zaprasza serdecznie na konferencję „Niewolnictwo XXI wieku”, która odbędzie się 20 LISTOPADA,…