Mózg przyszłości – roztrzygnięcie konkursu

Dni Mózgu 2014 już za nami. Rozstrzygamy więc konkurs zorganizowany przez Koło Naukowe Empiria z sopockiego SWPS i Badania.net pt. “Mózg przyszłości”. Sprawdź, czy wygrałeś!

Temat konkursu brzmiał: “Mózg przyszłości – Opisz lub narysuj na kartce a4, jak będzie wyglądał mózg przyszłości; co może zostać odkryte lub co może zostać zmodyfikowane/ulepszone w mózgu człowieka przyszłości.” Poziom prac był bardzo wyrównany. Decyzją komisji konkursowej przyznano jedno pierwsze i dwa drugie miejsca. Prace zwycięzców prezentujemy poniżej.

1 miejsce – Sandra

Praca Sandry
Praca Sandry

2 miejsce – Paulina

Praca Pauliny
Praca Pauliny

2 miejsce ex aequo – Mikołaj
Mózg przyszłości nauczyłby się błyskawicznie regenerować. W dobie technologii sen stałby się jedynie utrudnieniem, więc szybko umierające neurony musiałyby odnawiać się w bardzo szybkim tempie. Mózg przyszłości nie posiadałby żadnych defektów. Wszelkie organiczne uszkodzenia byłyby wspomagane przez maszyny lub mikroczipy wszczepione w ludzki ośrodkowy układ nerwowy. Mózg przyszłości wyspecjalizował się w dokładnym przetwarzaniu równoległych informacji. Oczywiście działoby się to minimalnym kosztem energetycznym. Mózg przyszłości, by zaadoptować się do panujących warunków, stałby się kolejnym komputerem.

Zwycięzcy otrzymają książki ufundowane przez Wydawnictwo “Smak słowa”.

Informacje o Wydawnictwie i najnowsze pozycje książkowe również na: https://www.facebook.com/WydawnictwoSmakSlowa

Najciekawsze rozwiązania zostały wybrane przez członków Koła Naukowego Empiria, które corocznie współorganizuje Dni Mózgu w Trójmieście. Komisja obradowała w składzie: Beata Błażejewicz, Ewa Międzobrodzka, Małgorzata Osowiecka i Marta Wrońska.

Dni Mózgu w Trójmieście to coroczna akcja mająca na celu popularyzację wiedzy o mózgu. Adresowane do wszystkich wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne są doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także poznanie warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów. Dni Mózgu 2014 w Trójmieście odbywają się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week). Wydarzenie jest organizowane dla studentów innych kierunków studiów, osób dorosłych, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dla młodzieży licealnej oraz dzieci. Wykłady wygłosili specjaliści z wielu dziedzin naukowych, między innymi: neurobiologii, neurochirurgii i neuropsychologii. Warsztaty poprowadzili członkowie kół naukowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i dzielili z nami pasję odkrywania tajemnic mózgu. Do zobaczenia za rok!

ResearchBlogging.org

Więcej informacji:
Więcej informacji na temat Dni Mózgu 2014: http://dnimozgu.ug.edu.pl/index.html

Zdjęcie (C) Emilio Garcia

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Uwierz w naukę!

W obliczu zagrożenia religia może odgrywać ważną rolę. Wyznawane przez nas wartości duchowe pozwalają nam poczuć się bezpieczniej,…
Czytaj dalej

Déjà vu

Mieliśmy zajęcia z gimnastyki w przedszkolu. Dziewczynka na tle okna ćwiczyła pajacyki. Spojrzałem na nią i dotarło do…