20 uroczych zdjęć zwiększających produktywność w pracy

Dzięki naukowcom z Hiroshima University znamy sposób na zwiększenie produktywności w miejscu pracy. Należy pokazać pracownikom zdjęcia uroczych, słodkich i bezbronnych zwierzaków, które niedawno przyszły na świat.

Hiroshi Nittono razem z zespołem prosili studentów o obejrzenie zdjęć nowo narodzonych zwierzaków (oczywiście słodkich), aby zaraz potem przetestować ich produktywność. Jak ilustruje wykres poniżej, uczestnicy byli bardziej produktywni po tym jak naoglądali się zdjęć uroczych i malutkich zwierząt, podczas gdy zdjęcia dorosłych zwierząt oraz przyjemnego jedzenia nie miały żadnego wpływu na pracę studentów.

Liczba prawidłowo rozwiązanych zadań w zależności od rodzaju oglądanych zdjęć.

Dlaczego tak się dzieje? Według autorów badania zdjęcia słodkich zwierzaków wywołują pozytywne emocje, a te z kolei zwiększają motywację zorientowaną na zbliżanie się do celu oraz pozwalają na bardziej systematyczne przetwarzanie informacji. Innymi słowy, poniższy zestaw zdjęć oprócz uśmiechu na twarzy, powinien pomóc Wam skupić uwagę na aktualnie wykonywanym zadaniu.

Poniżej prezentujemy galerię 20 zdjęć, które mogą pomóc Wam w zwiększeniu produktywności przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

Teraz możecie spokojnie wrócić do pracy.
Więcej informacji:
Nittono H, Fukushima M, Yano A, Moriya H (2012) The Power of Kawaii: Viewing Cute Images Promotes a Careful Behavior and Narrows Attentional Focus. PLoS ONE 7(9): e46362. doi:10.1371/journal.pone.0046362.Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.flickr.com i są udostępniane na licencji Creative Commons.

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Otwórz się

Ujawnianie emocji poprawia zdrowie człowieka. Dorośli mężczyźni deklarują posiadanie jednego zaufanego powiernika, zaś kobiety mogą pochwalić się całą…