Czy wiesz, że?

Patrzenie na kobiece piersi wydłuża życie!

Autor: Agata Kukwa

Od kilku lat w Internecie można znaleźć dziesiątki wpisów o rewolucyjnych badaniach dr Karen Weatherby. Mówiono o tym nawet w jednej z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce już 2 lata temu. Jak to możliwe, że tak genialne badania jeszcze nie zostały opublikowane na badania.net?

Badania dr Karen Weatherby trwały aż pięć lat. W tym czasie, wraz ze swoim zespołem, przebadała 200 ochotników. Badani zostali podzieleni na dwie grupy: w pierwszej panowie mieli patrzeć na kobiece piersi 10 minut dziennie, w drugiej zaś nie mogli tego robić pod żadnym pozorem. Wyniki opublikowano w New England Journal of Medicine.

Pięcioletnie eksperymenty wykazały, że codzienne przyglądanie się kobiecym wdziękom sprawia, że poprawia się kondycja fizyczna Panów. Optymalne ciśnienie krwi, lepsze krążenie oraz mniejsze ryzyko chorób serca – wszystko to mężczyźni zawdzięczają biustom.

W internetowych źródłach można znaleźć również wypowiedzi dr Karen Weatherby na temat przeprowadzonych badań. 10 minut patrzenia na piersi porównywane jest z półgodzinnymi ćwiczeniami aerobowymi, a powtarzanie tego procederu regularnie, a najlepiej codziennie może wydłużyć życie mężczyzny nawet o 5 lat!

Te fenomenalne doniesienia mogą być przełomowym punktem w badaniach na temat ludzkiej seksualności i walki z chorobami serca.

W polskim Internecie notatki na temat badań nad zbawiennym wpływem przyglądania się kobiecym piersiom pojawiły się stosunkowo niedawno. Brukowce pisały o tym około roku 2007. W zagranicznym Internecie źródła tej niesamowitej historii dopatruje się w Weekly World News nazywającego się „jedynym, światowym, wiarygodnym źródłem informacji”, gdzie w 1997 roku opublikowano newsa o biustach prawdopodobnie po raz pierwszy.

… tak mógłby w skrócie wyglądać artykuł na temat tego badania, gdyby istniały jakiekolwiek wiarygodne informacje na ten temat. Niestety, muszę Was rozczarować, dr Karen Weatherby nigdy nie opublikowała żadnego artykułu w New England Journal of Medicine. Nie jestem nawet pewna, czy postać ta w ogóle istnieje w świecie naukowym.

Nigdy nie przeprowadzono badań sprawdzających wpływ patrzenia na kobiece piersi na zdrowie mężczyzn. Nie mam nawet pojęcia jak miałyby wyglądać te badania. Nie przeszkadza to jednak w rozprzestrzenianiu się medialnej plotki, która ukazuje się w różnych miejscach prawie co roku. Do tej pory nikt w polskim Internecie nie pofatygował się o sprawdzenie tych informacji choćby poprzez wpisanie nazwiska Weatherby w wyszukiwarkę New England Journal of Medicine, więc wygląda na to, że jesteśmy pierwsi.

Gratulujemy pomysłowości autorom pierwszego wpisu na ten temat i bezmyślności osobom, które powielają go regularnie. Ciekawe ile osób przyjęło te informacje bezkrytycznie. Mam również nadzieję, że ten krótki wpis nie będzie powodem do małżeńskich kłótni w stylu: „Kłamco, mówiłeś, że od tego będziesz zdrowszy!”

Nie przeprowadzono badań, więc nie wiadomo właściwie czy patrzenie na kobiece piersi wydłuża życie, czy nie, więc nie wszystko jeszcze stracone drodzy panowie :)

Więcej informacji:
Internet
Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Agata Kukwa

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Magister technologii ochrony środowiska, inżynier ochrony i zarządzania środowiskiem. Obecnie doktorantka w Katedrze Informatyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się nowymi technologiami oraz stymulowaniem działalności innowacyjnej w Polsce.