Zasiądź z psychologiem przy kawie

Jak naprawdę wygląda praca psychologa? Czy informacje o odkryciach „amerykańskich naukowców” w telewizjach śniadaniowych są prawdziwe? Co jest prawdą, a co mitem? Na te i więcej pytań znajdziesz odpowiedź podczas Dnia Psychologii 11 kwietnia we wrocławskiej Mleczarni!

Na te i inne pytania dotyczące zakamarków ludzkiego umysłu będą starali się odpowiedzieć organizatorzy „Dnia Psychologii” już w sobotę, 11 kwietnia w Mleczarni przy ul. Włodkowica 5 we Wrocławiu. Seria mini-wykładów o lekkiej formie i ciekawej treści w atmosferze spotkania przy kawie ma za zadanie zachęcić mieszkańców Wrocławia do zgłębiania tajemnic świata psychologii.

Naczelnym celem młodych psychologów, zebranych w Polskim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii, jest walka z funkcjonującymi w świadomości społecznej mitami na temat psychologa – często postrzeganego jako władcę umysłu klienta, który może zmusić go do wszelkich działań.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nowoczesna psychologia opiera się w pełni na badaniach eksperymentalnych. Praca psychoterapeuty zaś nie polega na leczeniu z chorób psychicznych, a bardziej na wydobywaniu potencjału klienta. Tegoroczna edycja wydarzenia skupi się na pracy psychologa klinicznego – jego relacji z klientem oraz istocie samej psychoterapii. Pojawią się jednak również specjaliści, którzy na co dzień zajmują się badaniem relacji ludzkich w środowisku pracy – psychologowie biznesu. Będzie również możliwość zdobycia wiedzy na temat psychodietetyki. Wystąpienia mają za zadanie zainteresować jak największą liczbę entuzjastów psychologii, nie będą to więc długie prezentacje konferencyjne „ciężkiego kalibru” a krótkie i ciekawe wystąpienia z miejscem na dyskusje w gronie przyjaciół nad filiżanką gorącej kawy.

Dzień Psychologii to z pewnością wydarzenie, na którym odnajdą się osoby ciekawe świata i żądne wiedzy, niezależnie od swojego wieku, jak i wykształcenia. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Więcej informacji:
W razie pytań prosimy o kontakt: wroclaw@pssiap.org

(C) Zdjęcie Joel G Goodman

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
One comment
  1. “Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nowoczesna psychologia opiera się w pełni na badaniach eksperymentalnych”.- normalnie nauka ścisła… mnie w dołku ze śmiechu.
    Jeśli już to na statystyce, potrzebny tylko ktoś kto napisał by dla psychologii zasadę nieoznaczoności. Bo podstawową drogą do wiedzy jest uswiadomienie sobie własnych ograniczeń.

Comments are closed.

Related Posts
Czytaj dalej

Dni Mózgu 2014

Dni Mózgu w Trójmieście odbywają się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week) i poświęcone są popularyzacji…