Ogłoszenia Polecamy

Zasiądź z psychologiem przy kawie

Autor: Redakcja

Jak naprawdę wygląda praca psychologa? Czy informacje o odkryciach „amerykańskich naukowców” w telewizjach śniadaniowych są prawdziwe? Co jest prawdą, a co mitem? Na te i więcej pytań znajdziesz odpowiedź podczas Dnia Psychologii 11 kwietnia we wrocławskiej Mleczarni!

Na te i inne pytania dotyczące zakamarków ludzkiego umysłu będą starali się odpowiedzieć organizatorzy „Dnia Psychologii” już w sobotę, 11 kwietnia w Mleczarni przy ul. Włodkowica 5 we Wrocławiu. Seria mini-wykładów o lekkiej formie i ciekawej treści w atmosferze spotkania przy kawie ma za zadanie zachęcić mieszkańców Wrocławia do zgłębiania tajemnic świata psychologii.

Naczelnym celem młodych psychologów, zebranych w Polskim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii, jest walka z funkcjonującymi w świadomości społecznej mitami na temat psychologa – często postrzeganego jako władcę umysłu klienta, który może zmusić go do wszelkich działań.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nowoczesna psychologia opiera się w pełni na badaniach eksperymentalnych. Praca psychoterapeuty zaś nie polega na leczeniu z chorób psychicznych, a bardziej na wydobywaniu potencjału klienta. Tegoroczna edycja wydarzenia skupi się na pracy psychologa klinicznego – jego relacji z klientem oraz istocie samej psychoterapii. Pojawią się jednak również specjaliści, którzy na co dzień zajmują się badaniem relacji ludzkich w środowisku pracy – psychologowie biznesu. Będzie również możliwość zdobycia wiedzy na temat psychodietetyki. Wystąpienia mają za zadanie zainteresować jak największą liczbę entuzjastów psychologii, nie będą to więc długie prezentacje konferencyjne „ciężkiego kalibru” a krótkie i ciekawe wystąpienia z miejscem na dyskusje w gronie przyjaciół nad filiżanką gorącej kawy.

Dzień Psychologii to z pewnością wydarzenie, na którym odnajdą się osoby ciekawe świata i żądne wiedzy, niezależnie od swojego wieku, jak i wykształcenia. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Więcej informacji:
W razie pytań prosimy o kontakt: wroclaw@pssiap.org

(C) Zdjęcie Joel G Goodman

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Redakcja

badania.net skupia zapaleńców piszących o nauce przystępnym językiem. Chcesz dołączyć do redakcji? Napisz do nas maila z próbką omówienia dowolnego tekstu naukowego.