Zaproszenie na konferencję “W cztery strony szczęścia”

Koło Naukowe Psychologii Pozytywnej działające przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej,­ Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, zaprasza na konferencję naukową, pt. “W cztery strony szczęścia”. Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2014 roku w SWPS WZ Wrocław.

Celem konferencji jest spojrzenie na jeden problem z czterech głównych perspektyw w psychologii i wspólne stworzenie definicji szczęścia. Zależy nam aby studenci, którzy będą głównymi odbiorcami konferencji, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy, poprzez dostrzeżenie różnych punktów widzenia, poruszających ten sam problem. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja “W cztery strony szczęścia” jest próbą zintegrowania rożnych dyscyplin psychologii w celu zrozumienia tak złożonego zjawiska, jakim jest szczęście, nazywane też często dobrostanem. Wielu badaczy skupionych wokół ruchu psychologii pozytywnej zajęło się tym zjawiskiem tworząc pewien charakterystyczny sposób rozumienia i badania szczęścia. Nurtuje nas pytanie czy aby na pewno nie pomija on innych ważnych kwestii pozwalających na lepsze zrozumienie i wykorzystanie w praktyce wiedzy o szczęściu?

Pomogą nam w tym zorganizowane warsztaty, jak i wykłady czterech ekspertów zajmujących się poszczególnymi dziedzinami: prof. dr hab. Bogdan Wojciszke (persepktywa społeczna), prof. dr hab. Maria Jarymowicz (perspektywa poznawcza), prof. dr hab. Ewa Trzebińska (perspektywa praktyczna), dr hab. Ewelina Knapska (perspektywa biologiczna). Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny zostaną opublikowane z początkiem kwietnia na stronie wydarzenia.

Więcej informacji:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania – napisz do organizatorów na w4strony.wroclaw@swps.edu.pl
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Dni Mózgu 2014

Dni Mózgu w Trójmieście odbywają się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week) i poświęcone są popularyzacji…