Zapraszamy na konferencję o kobiecości i męskości oraz bliskich związkach interpersonalnych

Przedmiotem zainteresowania I ogólnopolskiej konferencji kobiecości i męskości oraz bliskich związków interpersonalnych będzie problematyka uwarunkowań i procesów odpowiadających za powstawanie i funkcjonowanie romantycznych relacji między kobietami i mężczyznami. Jednocześnie celem tego przedsięwzięcia jest osadzenie podejmowanej problematyki w szerokiej perspektywie stale ewoluujących przekonań na temat kobiecości, męskości i romantycznych relacji.

KMRR_logo

Konferencja jest skierowana do środowisk naukowych, zajmujących się problematyką bliskich relacji romantycznych, ale i praktyków – terapeutów, pedagogów, pracowników agend pomocowych – wspierających kobiety i mężczyzn w efektywnych funkcjonowaniu w związkach romantycznych i rodzinach. Organizatorzy liczą, że dyskusja wokół zagadnień poruszanych w konferencji zaowocuje przełożeniem wiedzy psychologicznej i ustaleń badawczych na praktyczne zastosowania w terapii par i terapii indywidualnej, przygotowaniu do małżeństwa i życia w rodzinie, a także treningach umiejętności społecznych. Redakcja badania.net objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Zapraszamy do przedstawiania propozycji referatów oraz plakatów naukowych, a także zgłaszania sympozjów tematycznych. W ramach uczestnictwa czynnego można także zaproponować warsztaty, ujmujące tematy konferencji w sposób zorientowany na poszukiwanie praktycznych rozwiązań i szkolenie umiejętności, koniecznych w pracy z bliskimi związkami. Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach) ul. Bankowa 11a, między 12 – 13 października 2016.

Zapraszamy na stronę konferencji www.bliskiezwiazki.us.edu.pl

Organizator
Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Więcej informacji:
(C) Zdjęcie Jenelle Ball

Kontakt z organizatorami:
Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej
Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego
ul. Grażyńskiego 53
40-126 Katowice

www.bliskiezwiazki.us.edu.pl
bliskie.zwiazki.us@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
person holding white and black playing cards
Czytaj dalej

Pokerface

Motyw kamiennej twarzy pokerzysty przewija się od niepamiętnych czasów w naszej kulturze. Tak, a nie inaczej, uwarunkowani siadając…