Zapraszamy na konferencję o kobiecości i męskości oraz bliskich związkach interpersonalnych

Przedmiotem zainteresowania I ogólnopolskiej konferencji kobiecości i męskości oraz bliskich związków interpersonalnych będzie problematyka uwarunkowań i procesów odpowiadających za powstawanie i funkcjonowanie romantycznych relacji między kobietami i mężczyznami. Jednocześnie celem tego przedsięwzięcia jest osadzenie podejmowanej problematyki w szerokiej perspektywie stale ewoluujących przekonań na temat kobiecości, męskości i romantycznych relacji.

KMRR_logo

Konferencja jest skierowana do środowisk naukowych, zajmujących się problematyką bliskich relacji romantycznych, ale i praktyków – terapeutów, pedagogów, pracowników agend pomocowych – wspierających kobiety i mężczyzn w efektywnych funkcjonowaniu w związkach romantycznych i rodzinach. Organizatorzy liczą, że dyskusja wokół zagadnień poruszanych w konferencji zaowocuje przełożeniem wiedzy psychologicznej i ustaleń badawczych na praktyczne zastosowania w terapii par i terapii indywidualnej, przygotowaniu do małżeństwa i życia w rodzinie, a także treningach umiejętności społecznych. Redakcja badania.net objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Zapraszamy do przedstawiania propozycji referatów oraz plakatów naukowych, a także zgłaszania sympozjów tematycznych. W ramach uczestnictwa czynnego można także zaproponować warsztaty, ujmujące tematy konferencji w sposób zorientowany na poszukiwanie praktycznych rozwiązań i szkolenie umiejętności, koniecznych w pracy z bliskimi związkami. Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach) ul. Bankowa 11a, między 12 – 13 października 2016.

Zapraszamy na stronę konferencji www.bliskiezwiazki.us.edu.pl

Organizator
Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Więcej informacji:
(C) Zdjęcie Jenelle Ball

Kontakt z organizatorami:
Zakład Psychologii Społecznej i Środowiskowej
Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego
ul. Grażyńskiego 53
40-126 Katowice

www.bliskiezwiazki.us.edu.pl
bliskie.zwiazki.us@gmail.com

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts
Czytaj dalej

Osoby religijne zwracają uwagę na szczegóły!

Widzisz las czy pojedyncze drzewa? Jeśli odpowiedziałeś las, prawdopodobnie jesteś globalistą, którego interesuje całość, tło. Jeśli drzewa, pewnie posługujesz się myśleniem analitycznym, przywiązujesz wagę do detali, z sytuacji wyodrębniasz pojedyncze elementy. Okazuje się, że globalny lub analityczny styl myślenia nie jest niezmienny. Naukowcy na łamach magazynu PLoS ONE pokazują, że religia może modyfikować nasze postrzeganie!