“W sieci. Jak sieci społeczne kształtują nasze życie”

Nicholas A. Christakis, James H. Fowler „W sieci. Jak sieci społeczne kształtują nasze życie” Wydawca: Smak Słowa

Mamy do rozdania 2 egzemplarze fascynującej książki, ufundowanej przez Wydawnictwo Smak Słowa. Wystarczy wziąć udział w badaniu organizowanym przez redakcję serwisu badania.net, mieć trochę szczęścia i poczekać cierpliwie na wyniki losowania. Powodzenia!

Link do badania znajduje się TUTAJ i będzie aktywny przez 3 dni.

Update: Badanie zostało zakończone.

Zakończenie badania nastąpi 31.01.2012 o godzinie 23:55.

Zwycięzców wylosujemy następnego dnia i poinformujemy o wygranej  drogą mailową.

Powodzenia!
Redakcja badania.net

O książce:

Przełożona na 18 języków.

Prestiżowa nagroda Books for a Better Life 2010.

Jedna z 15 książek, które musisz przeczytać (Good Education).

Nagrodzona na Festiwalu Książek w San Francisco 2010.

Książka „W sieci” może zmienić Twoje życie na zawsze (Daniel Gilbert).

Książka „W sieci” opowiada zarówno o procesie powstawania sieci społecznych, jak i o mechanizmach ich działania. Autorzy analizują sieci społeczne oraz ich istotne znaczenie dla naszego życia – naszego stanu zdrowia, zamożności i poczucia szczęścia, a nawet naszych zachowań politycznych, religijnych i seksualnych oraz upodobań muzycznych, artystycznych i filmowych. Przedstawiają nowe, intrygujące, ważne i niejednokrotnie sprzeczne z intuicją wyniki badań empirycznych dotyczących rozmaitych form ludzkiej aktywności.

Proponują nowe spojrzenie na życie społeczne, starając się wyjaśnić, dlaczego ludzie bogaci jeszcze bardziej się bogacą, dlaczego małżonkowie głosują na podobnych kandydatów, jak rodzi się zabójcza panika tłumu, w jaki sposób stan naszego zdrowia zależy od kondycji osób, które nas otaczają, dlaczego ludzie naśladują innych nawet pod względem takich zachowań, jak morderstwo czy samobójstwo, oraz dlaczego przyjmujemy nawyki żywieniowe znajomych znajomych naszych znajomych.

Nicholas Christakis i James Fowler, dwaj spośród najważniejszych i najbardziej znanych teoretyków sieci społecznych na świecie, przedstawiają nowy model ludzkich sieci społecznych, oparty na fascynujących nowych odkryciach, poczynionych na gruncie rozmaitych dyscyplin naukowych – od genetyki, przez prymatologię i matematykę, po psychologię i socjologię.

Autorzy omawiają szeroki zakres badań i opisują wiele własnych odkryć – od tego, w jaki sposób geny determinują strukturę ludzkich sieci społecznych, po mechanizmy rozprzestrzeniania się zjawisk tak różnorodnych, jak otyłość i szczęście, w sieciach społecznych. Badania te są nowatorskie i często bardzo kontrowersyjne. Geny decydują o tym, kim są nasi przyjaciele? Przyjaciele mogą być przyczyną naszej otyłości?

„Ta fantastyczna książka może stać się najważniejszą pracą najbliższej dekady. Mnóstwo fascynujących opowieści i przykładów pozwala lepiej zrozumieć naszą ludzką naturę. Musisz przeczytać!”

– Ed Diener, współautor książki Szczęście

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
6 comments
  1. Absolutny brak ogłady, uważności i najlepszy dowód na to, w jaki sposób na poziomie zupełnie nieświadomym robimy wiele rzeczy. Pomijam fakt publicznej kompromitacji po moim komentarzu :D

  2. Zabrakło mi w odpowiedziach dot. uczuć w związku z decyzją osoby rozdzielającej pieniądze wyrażenia : zaskoczenie. To była pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy i towarzyszyła przez czas wypełniania ankiety.
    Pozdrawiam
    Małgosia

Comments are closed.

Related Posts