Venture Day – Wsparcie dla polskiego ekosystemu B+R

Ponad 120 pomysłodawców będzie uczestniczyć w III edycji Venture Day, 20 listopada 2015 roku. Wydarzenie, odbywające się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w należącym do niej Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, to szansa na zdobycie inwestora lub podjęcie współpracy i wdrożenie pomysłu do dużej korporacji. W tym roku bowiem pomysłodawcy usiądą do rozmów (speed dating) nie tylko po to, aby pozyskać fundusze, ale także aby nawiązać partnerstwa biznesowe z dużymi przedsiębiorstwami działającymi w nurcie open innovation.

Venture Day to nowoczesna, ale już sprawdzona formuła kontaktu, spotkań, poszerzania wiedzy. To unikatowa szansa na nawiązanie współpracy i zweryfikowanie pomysłu. Patronat nad wydarzeniem objęło jak co roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), które dodatkowo na koniec konferencji zaprasza na Science & Business Mixer, którego gospodarzem jest Miasto Sopot.

Kluczowym elementem tego wydarzenia są spotkania pomysłodawców z instytucjami, które mogą 
ich wesprzeć w dalszym rozwoju.

– Odbywają się one w dynamicznej formule speed dating, w której pomysłodawcy mają 15 minut na przedstawienie swojego pomysłu przedstawicielowi funduszu inwestycyjnego, ale nie tylko. W tym roku nowością speed datingu będzie możliwość kontaktu również z centrami R&D korporacji oraz ośrodkami badawczymi zajmującymi się komercjalizacją wyników badań naukowych – mówi Izabela Disterheft, Przedstawiciel PSSE, Dyrektor Biura GPN-T.

21 pomysłodawców zaprezentuje swoje pomysły funduszom kapitałowych oraz przedstawicielom centrów R&D. W tym roku poszliśmy o krok dalej. Otóż każdy, kto nie zakwalifikował się do speed datingu nadal ma okazję aktywnie uczestniczyć w VentureDay. Fundusz Black Pearls VC poprowadzi dla nich indywidualne konsultacje.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Udział w indywidualnych konsultacjach jak dotąd potwierdziło prawie 50 pomysłodawców. Wielu z nich nie byłoby w stanie skorzystać z takiego rodzaju usługi na zasadach komercyjnych. Tym bardziej cieszymy się, że możemy aktywnie przełamywać bariery pomiędzy nauką a biznesem– mówi Agata Kukwa, Communications Director, Black Pearls VC

Ważną elementem wydarzenia jest część seminaryjna. Została ona podzielona na 3 ścieżki: R&D, VC oraz Transfer Technologii i Komercjalizacja. Podczas nich wybitni fachowcy, eksperci centrów R&D największych korporacji, jak m.in. Philips, czy Samsung), przedstawiciele takich instytucji, jak m.in NCBR, FNP, funduszy Venture Capital, aniołowie biznesu, naukowcy wzbogacą uczestników o wiedzę z szeroko rozumianej innowacyjności, wynalazczości i form ich wsparcia, a przede wszystkim wdrażania wyników prac R&D na rynek. Całość uzupełnią warsztaty.

Program VentureDay dostępny jest na stronie www.ventureday.pl

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Niewolnictwo XXI wieku

Koło Naukowe Psychologii Śledczej SWPS Sopot zaprasza serdecznie na konferencję „Niewolnictwo XXI wieku”, która odbędzie się 20 LISTOPADA,…