Nadszedł grudzień, czas prezentów i promocji. W tym miesiącu na badania.net możecie spodziewać się wielu okazji do wykazania się swoją wiedzą, umiejętnościami czy kreatywnością. Dzisiaj Waszym zadaniem będzie odpowiedzieć na 15 pytań z tak zwanej wiedzy ogólnej. Zatem szanse są naprawdę wyrównane.
Tym razem jednak zmieniamy nieco zasady gry. Do tej pory odpowiadaliście na pytania testowe, gdzie musieliście zaznaczyć jedną poprawną odpowiedź spośród dostępnych pięciu. W tym konkursie odpowiedzi będziecie musieli udzielić samodzielnie, z głowy, a do tego jak najszybciej, ponieważ będziemy mierzyć czas, który był Wam potrzebny na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Dzięki temu nagrodzone zostaną osoby, które odpowiadały bez pomocy wszechwiedzącej Wikipedii.
Zapraszamy wszystkich do zabawy, pytania są łatwe, a nagroda warta podjęcia Walki. Oto zadanie konkursowe:
Zadanie konkursowe
1. Kliknij w link:
Test wiedzy ogólnej
2. Odpowiedz na 15 pytań konkursowych, wpisując samodzielnie poprawną odpowiedź.
3. Na koniec koniecznie podaj swoje imię/pseudonim oraz adres e-mail. To bardzo ważne, jeśli tego nie zrobisz, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować w razie wygranej, więc automatycznie tracisz swoją szansę.
4. Pamiętaj, zegar tyka! Oprócz ilości poprawnych odpowiedzi liczy się również czas ich udzielenia.
Masz tylko JEDNO podejście, więc zadbaj by nikt i nic nie przeszkadzało Ci, kiedy postanowisz podjąć wyzwanie.
Link do pytań konkursowych będzie aktywny przez 48 godzin. Zatem nie zwlekajcie ani chwili, bo łatwo przegapić okazję. Powodzenia!
Do wygrania fenomenalna książka “Manipulacja” wydawnictwa Smak Słowa, autorstwa wybitnych polskich psychologów: Wiesława Łukaszewskiego, Dariusza Dolińskiego, Tomasza Maruszewskiego oraz Rafała Ohme.
Czym jest manipulacja i co tak naprawdę można zrobić z drugim człowiekiem? Kto czuje się szczególnie uprawniony do manipulowania innymi? Czy istnieją jakieś środki zaradcze, które można zastosować w formie obrony przed manipulacją? W książce znaleźć można błyskotliwe odpowiedzi wybitnych psychologów na te oraz wiele innych pytań.
Zarówno cały cykl spotkań Bliżej Psychologii, jak i książka będąca ich owocem to odzwierciedlenie idei przewodniej, a mianowicie przybliżania dokonań naukowych laikom oraz odnajdywania praktycznych zastosowań dla wyników badań i eksperymentów naukowych. Psychologia nie jest czarną magią, współczesną alchemią czy wróżeniem z kart, nie jest też hermetycznie zamkniętą sferą, którą można wyizolować z codziennego życia. Być bliżej psychologii to żyć pełniej, mądrzej, lepiej. Chyba warto?
„Próby wpływania ludzi na siebie nawzajem są częścią porządku społecznego. Trudno sobie wyobrazić życie społeczne bez wzajemnych oddziaływań, bez zabiegów, których dokonują jedni ludzie, by ukierunkować zachowania innych. Bez tego nie byłoby socjalizacji, zarządzania, organizacji społecznych, a nawet życia towarzyskiego”.
Wiesław Łukaszewski (fragment ze Słowa wstępnego)
O Autorach:
Wiesław Łukaszewski – wybitny autorytet z zakresu psychologii społecznej i psychologii osobowości. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również psychologia motywacji. Autor wielu istotnych artykułów publikowanych w prestiżowych pismach psychologicznych. Znawca tematyki wytrwałości. Miłośnik dobrej literatury. Obecnie profesor na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, członek prezydium Komitetu Nauk Psychologicznych PAN. Od kilku lat współpracuje również z miesięcznikiem „Charaktery”. Autor kilku znakomitych książek, między innymi: „Wielkie pytania psychologii” (2003), „Wytrwałość w działaniu” wraz z Magdaleną Marszał-Wiśniewską (2006).
Dariusz Doliński – jeden z najwybitniejszych polskich psychologów społecznych. Autor licznych artykułów publikowanych w prestiżowych czasopismach psychologicznych w Polsce i zagranicą. Znawca wpływu społecznego i psychologii reklamy, twórca wielu odkrywczych teorii z zakresu psychologii społecznej oraz psychologii emocji i motywacji. Obecnie dziekan Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, pracownik Instytutu Psychologii PAN oraz Przewodniczący Komitetu Nauk Psychologicznych PAN. Autor wielu znakomitych książek, między innymi: „Psychologii wpływu społecznego” (2000), „Psychologicznych mechanizmów reklamy” (2002) oraz „Technik wpływu społecznego” (2005).
Tomasz Maruszewski – wybitny autorytet w dziedzinie psychologii poznawczej oraz psychologii emocji i motywacji. Jeden z głównych badaczy zjawiska aleksytymii i pamięci autobiograficznej w Polsce. Publikuje w prestiżowych periodykach naukowych. Znawca tematyki psychomanipulacji i wpływu społecznego oraz psychologii poznawczej. Obecnie profesor na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, członek Polskiej Akademii Nauk oraz zastępca dyrektora Instytutu Psychologii PAN. Współpracuje również z miesięcznikiem „Charaktery”. Autor wielu wspaniałych książek i podręczników: „Psychologia poznania” (2001), „Pamięć autobiograficzna” (2005), „Wokół psychomanipulacji” red. wspólnie z Elżbietą Zdankiewicz-Ścigałą (2003).
Rafał K. Ohme – wybitny psycholog społeczny i zapalony badacz zjawisk nieświadomych. Wyniki swoich badań z sukcesem wykorzystuje w praktyce. Popularyzator neuromarketingu w Polsce i zagranicą. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji związanych z neuropoznaniem i wywieraniem wpływu na ludzi. Świetny popularyzator naukowej psychologii uwielbiany przez studentów. Obecnie pracuje na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz w Instytucie Psychologii PAN. Kilka lat temu założył również własną firmę Lab, która prowadzi akademickie i komercyjne analizy zachowań konsumenckich, organizuje konferencje i niezwykle dynamicznie się rozwija. Autor książki „Podprogowe informacje mimiczne” (2003) oraz redaktor książki „Nieuświadomiony afekt” (2007).
Zapraszamy też do profilu facebookowego oraz na oficjalną stronę z katalogiem pozycji wydawniczych Smaku Słowa.
i jak tam, kiedy wyniki?:D
do 15 trwa jeszcze konkurs, jak się uda to jeszcze dzisiaj będą wyniki. Wzięło udział bardzo dużo osób, a pytania są otwarte, więc musicie uzbroić się w cerpliwość, sprawdzenie ich nawet po zastosowaniu wszystkich filtróm może zając “chwilkę” ;)
Wyniki: https://www.badania.net/konkurs-rozstrzygniety/
Ciekawe ile jeszcze osób z rozpędu napisało/napisze, ze ………………………….. Dobrze, że drugi raz przeczytałem pytanie hehe.
Nie znoszę wiedzy ogólnej ;P
Jestem pewna, że jak zwykle świetnie dałeś sobie radę :)
Te pytania to na serio??? Kończy Ci się wena albo też bardzo chcecie siępozbyć tych książek. Jakby co, to ja zawsze jestem skarbnicą pytań (gdybyście chcieli troszkę trudniejszy test ;)).
Chociaż zdaje się, że w jednym się pospieszyłem. Ech, jak zwykle ;P
Na końcu testu jest napisane skąd pochodzą pytania, ale ćśśśś ;)
Na moje usprawiedliwienie – to dlatego, że jestem po imprezie i do tego głodny :)
Nie przeczytałem tej ostatniej strony (wiem, wiem, naughty, naughty, a to pewnie sponsor konkursu).
A tak na marginesie – kiedy wprowadzicie funkcjonalność edytowania własnych komciów? Jeśli w ogóle kiedyś?
To nie sponsor :)
Jak nam powiesz jak to się robi w wordpressie to jutro :) najlepiej w mailu albo na FB.
badania.net spełnia życzenia swoich czytelników i współpracowników ;)