Quiz z nagrodami!

Nadszedł czas na kolejny konkurs na badania.net! Jak zwykle będziecie walczyć o fantastyczną książkę wydawnictwa Smak Słowa, jednak zadanie konkursowe będzie zupełnie inne niż dotychczas. Tym razem będziecie mogli przekonać się, jak dużo wiecie o otaczającym nas świecie.

Przygotowaliśmy 10 pytań z wiedzy ogólnej, których stopień trudności nie powinien sprawić większych problemów. Jest jednak jeden haczyk… będziemy mierzyć czas, który był Wam potrzebny do udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania. Do rozdania mamy aż dwie ksiązki, więc jest o co powalczyć.

Pamiętaj, że masz tylko JEDNO podejście, więc zadbaj by nikt i nic nie przeszkadzało Ci kiedy postanowisz podjąć wyzwanie.

Zadanie Konkursowe

1. Kliknij w link:

Weź udział w konkursie

2. Odpowiedz na 10 pytań konkursowych

3. Na koniec koniecznie podaj swoje imię/pseudonim oraz adres e-mail. To bardzo ważne, jeśli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować w razie wygranej.

4. Pamiętaj, zegar tyka!

Zachęcamy do udziału w konkursie i do podzielenia się z przyjaciółmi szansą na wygraną!

Link do pytań konkursowych będzie aktywny do środy do godziny 24:00, a prawidłowe odpowiedzi oraz zwycięzców podamy już w czwartek rano wraz z rankingiem.

Aby zaostrzyć rywalizację przedstawiamy opis książki Smaku Słowa „Każdy Inny” autorstwa Judith Rich Harris, która jest przedmiotem bieżącego konkursu:

W swojej najnowszej książce Judith Rich Harris stara się udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań, nurtujących człowieka od początku jego istnienia – dlaczego każdy z nas jest inny? Interesujące różnice między ludźmi nie są uwarunkowane przez geny ani przez żaden z innych czynników, które najszybciej przychodzą do głowy na widok słowa „osobowość”. To dlatego ludzka indywidualność wciąż pozostaje tajemnicą. Książka Harris  to – jak sama pisze – naukowa powieść detektywistyczna. Jej celem jest rozwiązanie tej zagadki.
Książka została uznana za najlepszą książkę roku 2006 w kategorii „Nauka i technika” według czasopisma „Library Journal”.

Okładka książki "Każdy Inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka"

„To znakomita książka popularnonaukowa – bez wątpienia jedna z najlepszych, które ukazały się w 2006 roku. Autorka w olśniewającym stylu burzy ustalony porządek psychologii akademickiej, kwestionując podstawowe założenie, które przyjęto bez należytego sprawdzenia jego prawdziwości – pogląd, że wychowanie wywiera wpływ na osobowość. Czyni to w bardzo osobisty, przystępny sposób, odwołując się zarówno do badań naukowych, jak i do tradycyjnych powieści kryminalnych”.
– Martin O’Brien, Popular Science

Judith Rich Harris jest psychologiem, autorką słynnej książki Geny czy wychowanie?, w której krytykuje przekonania dotyczące wpływu rodziców jako najważniejszego czynnika determinującego rozwój dziecka i przedstawia dowody na rzecz ogromnej w nim roli rówieśników. Absolwentka Uniwersytetu Harvarda, z którego została usunięta (w trakcie robienia doktoratu) ze względu na kontrowersyjne poglądy. Laureatka prestiżowej nagrody Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Naprawdę warto podjąć wyzwanie i wziąć udział w konkursie, bo tylko badania.net rozdaje TAKIE książki!

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
10 comments
 1. Hmm co do pierwszego pytania to każda odpowiedź jest dobra, bo przedział jest otwarty z góry :) Co do drugiego to naukowacy sami się miedzy sobą sprzeczają o tą kwestię. Co do pytania z witaminami. Ten kto je formułował musiał ciągle myśleć o odpowiedzi. Przynajmniej tak by Freud stwierdził ;p

  1. Hyhy ;) Nawet nie mogę podyskutować bo bym za dużo zdradziła ;P

  1. Dotychczasowe doświadczenie z konkursami na badania.net pokazuje, że nigdy nic nie wiadomo :P

   1. Matko polko, kto wymyślał te pytania? I no tak, nigdy nic nie wiadomo – dzisiaj mi dużo nie było wiadomo na przykład :)

   2. Ojtam nie przesadzaj bo nam uczestników zniechęcisz ;P większość pytań obejmuje zakres materiału od podstawówki do matury ;)

 2. W liceum czytałem jedną z najgłośniejszych książek Harris “Geny czy wychowanie”. Do dziś pamiętam jak ogromny wpływ wywarły na mnie tezy stawiane przez autorkę. Gorąco polecam jej książki :)

Comments are closed.

Related Posts