Konkursy

Quiz z nagrodami!

Autor: Agata Kukwa

Nadszedł czas na kolejny konkurs na badania.net! Jak zwykle będziecie walczyć o fantastyczną książkę wydawnictwa Smak Słowa, jednak zadanie konkursowe będzie zupełnie inne niż dotychczas. Tym razem będziecie mogli przekonać się, jak dużo wiecie o otaczającym nas świecie.

Przygotowaliśmy 10 pytań z wiedzy ogólnej, których stopień trudności nie powinien sprawić większych problemów. Jest jednak jeden haczyk… będziemy mierzyć czas, który był Wam potrzebny do udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania. Do rozdania mamy aż dwie ksiązki, więc jest o co powalczyć.

Pamiętaj, że masz tylko JEDNO podejście, więc zadbaj by nikt i nic nie przeszkadzało Ci kiedy postanowisz podjąć wyzwanie.

Zadanie Konkursowe

1. Kliknij w link:

Weź udział w konkursie

2. Odpowiedz na 10 pytań konkursowych

3. Na koniec koniecznie podaj swoje imię/pseudonim oraz adres e-mail. To bardzo ważne, jeśli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować w razie wygranej.

4. Pamiętaj, zegar tyka!

Zachęcamy do udziału w konkursie i do podzielenia się z przyjaciółmi szansą na wygraną!

Link do pytań konkursowych będzie aktywny do środy do godziny 24:00, a prawidłowe odpowiedzi oraz zwycięzców podamy już w czwartek rano wraz z rankingiem.

Aby zaostrzyć rywalizację przedstawiamy opis książki Smaku Słowa „Każdy Inny” autorstwa Judith Rich Harris, która jest przedmiotem bieżącego konkursu:

W swojej najnowszej książce Judith Rich Harris stara się udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań, nurtujących człowieka od początku jego istnienia – dlaczego każdy z nas jest inny? Interesujące różnice między ludźmi nie są uwarunkowane przez geny ani przez żaden z innych czynników, które najszybciej przychodzą do głowy na widok słowa „osobowość”. To dlatego ludzka indywidualność wciąż pozostaje tajemnicą. Książka Harris  to – jak sama pisze – naukowa powieść detektywistyczna. Jej celem jest rozwiązanie tej zagadki.
Książka została uznana za najlepszą książkę roku 2006 w kategorii „Nauka i technika” według czasopisma „Library Journal”.

Okładka książki "Każdy Inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka"

„To znakomita książka popularnonaukowa – bez wątpienia jedna z najlepszych, które ukazały się w 2006 roku. Autorka w olśniewającym stylu burzy ustalony porządek psychologii akademickiej, kwestionując podstawowe założenie, które przyjęto bez należytego sprawdzenia jego prawdziwości – pogląd, że wychowanie wywiera wpływ na osobowość. Czyni to w bardzo osobisty, przystępny sposób, odwołując się zarówno do badań naukowych, jak i do tradycyjnych powieści kryminalnych”.
– Martin O’Brien, Popular Science

Judith Rich Harris jest psychologiem, autorką słynnej książki Geny czy wychowanie?, w której krytykuje przekonania dotyczące wpływu rodziców jako najważniejszego czynnika determinującego rozwój dziecka i przedstawia dowody na rzecz ogromnej w nim roli rówieśników. Absolwentka Uniwersytetu Harvarda, z którego została usunięta (w trakcie robienia doktoratu) ze względu na kontrowersyjne poglądy. Laureatka prestiżowej nagrody Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Naprawdę warto podjąć wyzwanie i wziąć udział w konkursie, bo tylko badania.net rozdaje TAKIE książki!

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Agata Kukwa

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Magister technologii ochrony środowiska, inżynier ochrony i zarządzania środowiskiem. Obecnie doktorantka w Katedrze Informatyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się nowymi technologiami oraz stymulowaniem działalności innowacyjnej w Polsce.