Jesteśmy międzynarodowym zespołem naukowców, którzy opracowali tę ankietę, żeby lepiej zrozumieć psychologiczne aspekty funkcjonowania ludzi w miejscach, gdzie wybuchają epidemie takie jak COVID-19. Wierzymy, że pomoże ona naukowcom lepiej zrozumieć przekonania, postawy i zachowania ludzi związane z wybuchem COVID-19. Wierzymy też, że zrozumienie ludzkich zachowań może pomóc decydentom w skuteczniejszym reagowaniu na COVID-19. Twoje szczere odpowiedzi mogą zatem pomóc naukowcom, pracownikom służby zdrowia i decydentom na całym świecie w walce z koronawirusem.
W pierwszej części zadamy Ci ogólne pytania dotyczące Ciebie i Twojego otoczenia. W pozostałych sekcjach ankiety poprosimy Cię o przeczytanie różnych treści dotyczących COVID-19 oraz o to, abyś podzielił/a się z nami swoimi przemyśleniami i odczuciami na ich temat. Badanie zostało zaakceptowane przez komisję etyki Uniwerystetu Ashland.
Jak długo potrwa to badanie?
Procedura tego badania zajmie około 30 minut.
Czego mogę się spodziewać po udziale w tym badaniu?
W pierwszej części zadamy Ci ogólne pytania dotyczące Ciebie i Twojego otoczenia. W pozostałych sekcjach ankiety poprosimy Cię o przeczytanie różnych treści dotyczących COVID-19 oraz o to, abyś podzielił/a się z nami swoimi przemyśleniami i odczuciami na ich temat. Cała ankieta powinna zająć około 30 minut.
Uczestnicząc w badaniu, zobaczysz zdjęcia i przeczytasz informacje o COVID-19. Istnieje możliwość, że niektóre z tych materiałów mogą wprawić Cię w zakłopotanie. Poufność: informacje identyfikujące będą zbierane tylko po to, aby potwierdzić Twój udział w badaniu. Następnie wszystkie zebrane informacje zostaną usunięte z serwerów. Anonimowe dane zostaną udostępnione społeczności badawczej (na stronie Open Science Framework, osf.io), by mogły być wykorzystane do dalszych badań.
Jakie są zyski z uczestnictwa w tym badaniu?
Po udziale w badaniu otrzymasz od nas (na swój adres e-mail) wyjaśnienie, na czym badanie polegało i jaką zakładamy hipotezę. Opiszemy co może oznaczać nasz wynik jeśli hipoteza zostanie potwierdzona, jak i wtedy, kiedy takiego potwierdzenia nie uzyska. Jeśli chcesz, możesz przesłać wiadomość e-mail do dr Marty Roczniewskiej (marta.roczniewska@swps.edu.pl)], a my prześlemy Ci każdą publikację dotyczącą naszego badania (lub podsumowanie naszych wyników).
Jeśli będę miał/a jakiekolwiek pytania, wątpliwości, uwagi na temat tego badania, z kim mogę się w tej sprawie kontaktować?
Badaczem w tym badaniu jest dr Marta Roczniewska z którą możesz się skontaktować drogą mailową: marta.roczniewska@swps.edu.pl
Chcesz wiedzieć więcej?
(C) zdjęcie unsplash.com