Portret legendarnego lekarza

(C) Wydawnictwo ZnakZmarły przed dwoma laty profesor Andrzej Szczeklik to lekarz legenda. W szczerych, serdecznych rozmowach ze swoim wydawcą i przyjacielem, Jerzym Illgiem, pasjonująco i dowcipnie opowiada o dzieciństwie, domu, mistrzach, najważniejszych książkach, zagranicznych stażach, zaangażowaniu w Solidarność, represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem czy wyprawach w ukochane góry.

Łącząc niespotykaną erudycję z klarownością wywodu, w sposób przystępny omawia tajemnice syberyjskich szamanów, egipską Księgę umarłych, a także „prometejski sen medycyny”: osiągnięcia i perspektywy rozwoju medycyny regeneracyjnej, klonowania i komórek macierzystych, które mają szansę spełnić odwieczne marzenie człowieka o nieśmiertelności.

Wybitny internista i kardiolog, członek Papieskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, członek honorowy brytyjskiego Royal College of Physicians, laureat wielu prestiżowych nagród i kilku doktoratów honorowych, jest jednym z najczęściej na świecie cytowanych uczonych polskich, autorem ponad 600 prac naukowych i fundamentalnego, tłumaczonego na języki obce podręcznika chorób wewnętrznych Interna Szczeklika. Wśród jego pacjentów znajdowały się najwybitniejsze postaci polskiego życia publicznego: Miłosz, Szymborska, Lem, Wajda, Tischner, Mrożek. Szczeklik to również świetny pianista i człowiek z ogromnym poczuciem humoru.

Dodaj swój adres do listy aby otrzymywać tygodniowe powiadomienia o najnowszych tekstach ukazujących się na badania.net i mieć szansę na otrzymanie nagród.
Dodaj swój adres do listy aby mieć szansę na wylosowanie nagrody oraz otrzymywać cotygodniowe powiadomienia o najnowszych tekstach ukazujących się na badania.net

W książce Słuch absolutny znajdziemy: anegdoty z życia młodego lekarza w czasach PRL i dramatyczne historie walki o życie pacjenta. Szczeklik zaprasza nas za kulisy współczesnej medycyny i opowiada o swoich fascynacjach: od muzyki, przez literaturę, sztukę, filozofię aż po medycynę. Słuch absolutny to także opowieści o przyjaciołach Szczeklika, wielkich i znanych Polakach. Na kartach książki przewijają się takie postaci jak: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Grzegorz Turnau, Anna Dymna, Andrzej Wajda, Piotr Bikont, Sławomir Mrożek, Jerzy Trela, Józef Tischner, Jerzy Turowicz i wiele innych.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Znak mamy do rozdania dwa egzemplarze tej książki, które wyślemy do subskrybentów naszej listy mailingowej jutro (wtorek, 18.02.2014) o godzinie 10 rano. Wpisując swój adres e-mail w pole po prawej stronie tego tekstu masz szansę otrzymać tę książkę. AKTUALIZACJA: dwa egzemplarze książki “Słuch absolutny” wędrują do subskrybentów listy mailingowej badania.net – e.stanikowska@ oraz k.b.wasilewska@. Gratulujemy :)

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Quiz z nagrodami!

Nadszedł czas na kolejny konkurs na badania.net! Jak zwykle będziecie walczyć o fantastyczną książkę wydawnictwa Smak Słowa, jednak…