Psychologia Wykłady Zdrowie

Nie bądź sam!

Trzynastego maja 2010 redakcja badania.net wzięła udział w konferencji Uniwersytetu Warszawskiego upamiętniającej twórczość wybitnego polskiego psychologa Roberta Zajonca.

Było to szczególnie wzruszające wydarzenie w trakcie którego rodzina, współpracownicy, magistranci i doktoranci (dziś sami będący najwybitniejszymi badaczami) wspominali wkład Zajonca w ich rozwój a także przypominali ogromny dorobek zmarłego przed rokiem naukowca.

Przed kilkoma dniami w sieci ukazały się nagrania wykonane podczas tej konferencji. Jednym z prelegentów był prof. John Cacioppo z Uniwersytetu w Chicago, prezentujący wyniki własnych badań nad poczuciem samotności. Zapraszamy do obejrzenia wykładu na stronie ISS UW.

Więcej informacji:
Odwiedź stronę konferencji tutaj.
Możesz też śledzić przemyślenia prof. Cacioppo na twitterze.
Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Michał Parzuchowski

Jest redaktorem naczelnym badania.net. Jest doktorem habilitowanym na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Na tym samym Wydziale pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Poznaniem i Zachowaniem http://crcb.swps.pl. Interesuje się poznawczą psychologią społeczną oraz ucieleśnionym poznaniem.