Konkurs badania.net i Wydawnictwa Znak (+ rozwiązanie)

Tym razem w konkursie badania.net możecie wygrać książki Wydawnictwa Znak! Znak ufundował dla naszych czytelników trzy premierowe egzemplarze książki “Bornholm” autorstwa Huberta Klimko-Dobrzanieckiego. Zdobądź nagrodę odpowiadając na pytania na temat idiomatycznych wyrażeń w języku polskim.

Zadanie konkursowe:

Konkurs trwa do wtorku (do godziny 23.55). Trzy osoby, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi w Teście Idiomów i zrobią to najszybciej zdobędą nagrody od Wydawnictwa Znak.

Zadanie konkursowe
Klimko-Dobrzaniecki, H. (2011). Bornholm. Kraków: Wydawnictwo Znak.

1. Kliknij w link:

Test Idiomów

2. Odpowiedz na pytania konkursowe, zaznaczając poprawną z przedstawionych lub wpisując własną odpowiedź.

3. Na końcu koniecznie podaj swoje imię/pseudonim oraz adres e-mail. To bardzo ważne, jeśli tego nie zrobisz, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować w razie wygranej, więc automatycznie tracisz swoją szansę.

4. Pamiętaj, zegar tyka! Oprócz ilości poprawnych odpowiedzi liczy się również czas ich udzielenia.

Masz tylko JEDNO podejście, więc zadbaj by nikt i nic nie przeszkadzało Ci, kiedy postanowisz podjąć wyzwanie.

Zapraszamy do zaglądania na stronę i nasz profil na Facebook’u gdzie czekamy na wasze komentarze do testu.

O nagrodzie:

Zostań fanem Znaku na Facebooku!

Najnowsza powieść Huberta Klimko-Dobrzanieckiego!

Niemcy, początek drugiej wojny światowej. Horst Bartlik jest przeciętnym, niewyróżniającym się mężczyzną, który prowadzi spokojne, pozbawione wybuchów namiętności życie. Dwa wydarzenia zmieniają jego losy. Odkrycie, że nie kocha już swojej żony oraz wyjazd na wojnę. Skierowany do bazy na Bornholmie mężczyzna budzi się powoli do życia, odzyskuje dawną pewność siebie, męskość. Nie spodziewał się, że wojna przyniesie mu szansę na miłość.

Historia Bartlika przerywana jest opowieścią młodego mężczyzny. Jego jedyną słuchaczką jest pogrążona w śpiączce matka: bohaterka jego historii. Obiekt synowskiej miłości i nienawiści. Obu bohaterów łączy to samo, powtarzane wciąż na nowo i różnymi głosami pragnienie. I coś jeszcze.

Dwie narracje, dwie historie splecione niewidzialną nicią przypadku lub przeznaczenia. Bohaterowie najnowszej powieści Dobrzanieckiego znajdują się w stanie ciągłego napięcia. Walczą. Z instynktami, pragnieniami, emocjami. Walczą o zachowanie godności, o prawo do decydowania o swoim życiu.

Bornholm, Bornholm to poruszający i wzruszający obraz osamotnienia i wewnętrznej walki opowiedziany przez autora, który najważniejsze z prawd opowiada stylem balansującym na granicy powagi i żartu. Dobrzaniecki kreuje świat, który obserwujemy z uśmiechem lub grymasem niedowierzania. Jednak ostatecznie odpowiedzi na zadane pytania odnaleźć będziemy musieli sami.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur. 1967) to człowiek zwielokrotniony – filozof, pisarz, filmowiec. Uwodzi inteligencją, ciętym piórem i niezwykłym poczuciem humoru. Opublikował m.in.: zbiór opowiadań Wariat, dyptyk Dom Róży. Krýsuvík, powieści Kołysanka dla wisielca i Raz. Dwa. Trzy. Nominowany m.in. do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike, do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz do Nagrody Mediów Publicznych Cogito. W 2007 roku znalazł się na liście kandydatów do Paszportów „Polityki”. W 2009 roku nakładem Znaku ukazała się jego wyróżniona wieloma znakomitymi recenzjami powieść Rzeczy pierwsze.

Rozwiązanie:

Zapraszamy do zaglądania na nasz profil na Facebook’a gdzie czekamy na wasze komentarze do testu.

Nagrody otrzymują trzy osoby, które odpowiedziały poprawnie na wszystkie pytania konkursowe w najkrótszym czasie i są nimi:
1. rmsbr
2. katiwa
3. Stefan

Gratulujemy zwycięzcom i prosimy o kontakt mailowy pod adresem badania@www.badania.net – nagrody prześlemy pocztą.

Ranking uczestników konkursu
Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem. Sprawdź jak Ci poszło!

Konkurs okazał sie dla naszych czytelników wyjątkowo łatwy – średnio uczestnicy odpowiedzieli aż na 4 z 5 pytań w czasie krótszym niż 1,5 minuty.

Poprawne odpowiedzi:

Pytanie 1: “Pańskie oko konia tuczy” jest wyrażeniem w najczęstszym kontekście podkreślającym dbałość (72% poprawnych odpowiedzi)

Pytanie 2: “jakby go kto na sto koni wsadził” jest wyrażeniem w najczęstszym kontekście podkreślającym szczęście (80% poprawnych odpowiedzi)

Pytanie 3: “wsiąść na Pegaza” jest wyrażeniem w najczęstszym kontekście podkreślającym twórczość (67% poprawnych odpowiedzi)

Pytanie 4: “oko komuś zbielało” jest wyrażeniem w najczęstszym kontekście podkreślającym zaskoczenia (89% poprawnych odpowiedzi)

Pytanie 5: “Matuzalemowe lata” jest wyrażeniem w najczęstszym kontekście podkreślającym: wiek (81% poprawnych odpowiedzi).

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts