Konkurs badania.net

Redakcja badania.net organizuje konkurs na najciekawszy komentarz do omawianych w serwisie badań. W konkursie wygrać można książkę Josha Brockmana “Niebezpieczne idee we współczesnej nauce” wydawnictwa Smak Słowa.

    Skomentuj dowolny tekst z badania.net a za inwencję zostaniesz nagrodzona/y ciekawą książką. Na Wasze komentarze czekamy do jutra do godziny 14 (tj. 15 lipca 2010). Liczą się głosy w dyskusji udzielone na stronie oraz komentarze fejsbukowej wersji badania.net. Dwa najciekawsze komentarze czytelników uhonorujemy książką “Niebezpieczne idee”.

Powodzenia!

O nagrodzie:
Książka ukazała się dotychczas w ośmiu językach. Niezależnie od tego, czy się z nimi zgodzisz, czy nie, czy będziesz zszokowany, czy też pozostaniesz obojętny, z pewnością skłonią Cię one do zastanowienia, co czyni niektóre poglądy niebezpiecznymi i jak powinniśmy postępować z takimi ideami. Eseje zamieszczone w tym tomie są źródłem zdumiewającej różnorodności inspirujących idei. Niektóre z nich mają charakter czysto spekulatywny, inne dotyczą niedostrzeganych zagrożeń, a wiele z nich to współczesne wersje oryginalnej niebezpiecznej idei Kopernika – poglądu, że nie stanowimy centrum wszechświata (ani dosłownie, ani metaforycznie).

„Każda epoka ma swoje niebezpieczne idee. Przez tysiąclecia religie monoteistyczne starały się tłumić niezliczone herezje, a także niewygodne dla siebie teorie naukowe, takie jak geocentryzm czy teoria ewolucji. Możemy być wdzięczni losowi za to, że na przestrzeni wieków zmieniły się metody karania odstępców – miejsce tortur i okaleczania zajęły potępiające recenzje i odbieranie grantów naukowych”.
Steven Pinker (fragment Przedmowy)

„Oto grupa autorów, którzy mają coś do powiedzenia i mogą się poszczycić wybitnymi dokonaniami, nadającymi ich wypowiedziom dodatkową wartość. Wszystkim zostaje zadane to samo, pozornie proste pytanie – „Jaka jest Twoja niebezpieczna idea?” Jakich odpowiedzi udzielą myśliciele z kręgu „Edge”? Jakie zaskakujące znaczenia odkryją w tym pytaniu? Idee niebezpieczne dla kogo? Lub dla czego?”
Richard Dawkins (fragment Posłowia)

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
4 comments
  1. Dziekujemy za wszystkie komentarze! Niniejszym ogłaszamy zwyciezcow konkursu (z opoznieniem, przepraszamy). Ksiazki otrzymaja: Witek Szymanik za komentarz pod facebookową wersją artykułu “Co nauka zawdziecza III Rzeszy” (http://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.badania.net%2Fco-nauka-zawdziecza-iii-rzeszy%2F&h=4e7ca) oraz czytelnik Mall za komentarz do artykułu “Martwe ryby analizują ludzkie emocje” (https://www.badania.net/martwe-ryby-analizuja-ludzkie-emocje/#comment-10491). Nagrody przeslemy poczta (skontaktujemy sie z Wami mailowo z prosba o przeslanie adresu korespondencyjnego).

  2. Najwyraźniej krótki termin rozwiązania konkursu zdeprymował naszych czytelników – w związku z tym na ciekawe komentarze czekamy do poniedziałku do godziny 14.

  3. Polecam udział w konkursie gdyż książka jest na prawdę warta podjęcia jakiejkolwiek aktywności w celu jej zdobycia.

Comments are closed.

Related Posts