W dzisiejszym konkursie badania.net możecie wygrać książkę Wydawnictwa Naukowego PWN! PWN ufundowało dla naszych czytelników pozycję “Projektowanie badania jakościowego” autorstwa Uwe Flick.
Zadanie konkursowe:
Dokończ zdanie i uzasadnij (proszę się nie sugerować ilustracją ;-). “Kierowcy prowadzący samochody typu ______________ spotykają się z mniejszą agresją na drodze (mierzoną np. ilością klaksonów innych użytkowników drogi)”.
Jest więcej niż jedno poprawne rozwiązanie tej minizagadki, ale nauczeni doświadczeniem umówmy się proszę, że jedna osoba może zgłosić tylko jedno proponowane rozwiązanie. Powodzenia! Zwycięzca otrzyma ezgemplarz książki “Projektowanie badania jakościowego” wydawnictwa naukowego PWN. Rozwiązania zagadki można zgłaszać na naszej stronie FB) czekamy do jutra do godziny 23:55. Zapraszamy do zabawy!
Przystępnie napisany przewodnik po tym, na co zwrócić uwagę, gdy zabieramy się do projektowania badania jakościowego. Autor szczegółowo rozważa takie kwestie, jak właściwe sformułowanie pytania badawczego, wybór odpowiedniej strategii badawczej i metodologii, określenie ram analitycznych oraz źródeł danych. Rozważa również problemy etyki badacza oraz jakości danych w odniesieniu do poszczególnych metod zbierania i interpretacji materiałów empirycznych.
@M: masz duzo racji, ale problem w tym, że w komentarzach na stronie od kilku dobrych lat dyskusje są raczej formalne i stosunkowo rzadkie, podczas gdy na naszym profilu FB ludzie podpisani nazwiskiem dyskutuja czesciej, chetniej i mniej formalnie -> zalezy nam wiec na przyciaganiu coraz wiekszej grupy dyskutantow na fb.
Obiecujemy jednak nie zaniedbywac pod tym wzgledem komentatorów na stronie ;-) Pozdrawiamy!
Wierze że w “dzisiejszych czasach” dbanie o profil na fb jest równie ważne co odbieranie połączeń telefonicznych, jednak odesłanie czytelników na fejsa i tym samym olanie tematu na stronie jest dość niekulturalnym rozwiązaniem… Gdzie się podziały “stare dobre czasy”?
“rozwiązania zagadki można zgłaszać na naszej stronie FB)” ?
Kierowcy prowadzący samochody typu cabrio spotykają się z mniejszą agresją na drodze (mierzoną np. ilością klaksonów innych użytkowników drogi).
Uzasadnienie.
Samochód typu cabrio (bez względu na wiek samochodu) kojarzony jest z wolnością, prestiżem, elegancją. Kierowcy nie trąbią na swoje marzenia.
Kierowcy prowadzący samochody typu Mini spotykają się z mniejszą agresją na drodze (mierzoną np. ilością klaksonów innych użytkowników drogi), ponieważ ‘małe’ jest słodkie ;)
Kierowcy samochodów uprzywilejowanych (policja, karetka, straż pożarna) spotykają się z mniejszą agresją na drodze, z uwagi na 1) ryzyko mandatu, 2) poczucie, że mogą się spieszyć i mają prawo nie stosować się do niektórych zasad ruchu drogowego.
Kierowcy prowadzący samochody typu “nauka jazdy” – “ELKI” – spotykają się z mniejszą agresją na drodze (mierzoną np. ilością klaksonów innych użytkowników drogi), ponieważ jest na nich nalepka: “Nie trąb! Bo obudzisz instruktora.”