Ciekawostki Inne teksty

Konkurs badania.net i Wydawnictwa PWN

W dzisiejszym konkursie badania.net możecie wygrać książkę Wydawnictwa Naukowego PWN! PWN ufundowało dla naszych czytelników pozycję “Projektowanie badania jakościowego” autorstwa Uwe Flick.

Zadanie konkursowe:
Dokończ zdanie i uzasadnij (proszę się nie sugerować ilustracją ;-). “Kierowcy prowadzący samochody typu ______________ spotykają się z mniejszą agresją na drodze (mierzoną np. ilością klaksonów innych użytkowników drogi)”.

Jest więcej niż jedno poprawne rozwiązanie tej minizagadki, ale nauczeni doświadczeniem umówmy się proszę, że jedna osoba może zgłosić tylko jedno proponowane rozwiązanie. Powodzenia! Zwycięzca otrzyma ezgemplarz książki “Projektowanie badania jakościowego” wydawnictwa naukowego PWN. Rozwiązania zagadki można zgłaszać na naszej stronie FB) czekamy do jutra do godziny 23:55. Zapraszamy do zabawy!

O nagrodzie:

Flick, U. (2011) Projektowanie badania jakościowego

Przystępnie napisany przewodnik po tym, na co zwrócić uwagę, gdy zabieramy się do projektowania badania jakościowego. Autor szczegółowo rozważa takie kwestie, jak właściwe sformułowanie pytania badawczego, wybór odpowiedniej strategii badawczej i metodologii, określenie ram analitycznych oraz źródeł danych. Rozważa również problemy etyki badacza oraz jakości danych w odniesieniu do poszczególnych metod zbierania i interpretacji materiałów empirycznych.
Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Michał Parzuchowski

Jest redaktorem naczelnym badania.net. Jest doktorem habilitowanym na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Na tym samym Wydziale pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Poznaniem i Zachowaniem http://crcb.swps.pl. Interesuje się poznawczą psychologią społeczną oraz ucieleśnionym poznaniem.