Konferencja Naukowa Nowe idee w psychologii społecznej

Koło Psychologii Społecznej na wrocławskim Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pt. „Nowe idee w psychologii społecznej”. Konferencja odbędzie się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu 9-10 kwietnia 2014.

Psychologia społeczna, jako jedna z najbardziej dynamicznych dziedzin psychologii, wymaga nieustannej i krytycznej obserwacji. W związku z tą rosnącą potrzebą, mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję, której celem jest przybliżenie najnowszych i najbardziej przełomowych badań w tej nauce.

Stojąc w obliczu nieustannego rozwoju psychologii społecznej chcielibyśmy rozważyć kierunek, w jakim zmierza ta dziedzina oraz zastanowić się nad tym, co stanowi obecnie jej główny nurt badawczy. Ważnym wątkiem konferencji będzie także wykorzystywanie najnowszych technologii w prowadzeniu badań z zakresu psychologii społecznej.

Wykład inaugurujący wygłosi prof. dr hab. Mirosław Kofta. Wśród prelegentów konferencji znajdą się najwybitniejsi polscy psychologowie społeczni, m.in.: prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska, prof. dr hab. Dariusz Doliński, dr hab. Józef Maciuszek, prof. UJ.

Komitet Naukowy konferencji:
• prof. dr hab. Dariusz Doliński (SWPS) – przewodniczący
• prof. dr hab. Maciej Dymkowski (SWPS)
• dr hab. Józef Maciuszek, prof. (UJ)
• dr hab. Romuald Polczyk (UJ)
• dr Bogusława Błoch (SWPS)
• dr Julita Koszur (SWPS)
• dr Jarosław Kulbat (SWPS)

Za cel stawiamy sobie poruszenie następujących tematów:
1. Najnowsze i najbardziej rewolucyjne badania z zakresu psychologii społecznej.
2. Główny nurt badań w psychologii społecznej początku XXI wieku – czy istnieje?
3. Czego psychologia społeczna może się nauczyć od innych nauk?
4. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w badaniach z zakresu psychologii społecznej.
5. Powracające idee, czyli teorie które na nowo święcą swój triumf.
6. Replikacje badań w psychologii społecznej.
7. Największe problemy i kontrowersje we współczesnej psychologii społecznej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji na konferencji naukowej, zarówno w charakterze czynnym jak i biernym. Uczestnikom konferencji zapewniamy bezpłatne przerwy kawowe.

Program konferencji zostanie opublikowany na stronie internetowej konferencji około 15 marca. Wszyscy referenci zostaną o tym powiadomieni drogą mailową. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Przewidywany czas na referat wynosi 20 minut.

Zgłoszenia uczestnictwa czynnego będą przyjmowane do 1 marca. Zapisy na konferencję oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Kontakt: noweidee@swps.edu.pl

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts