Jak obniżyć poziom stresu

Jeżeli czujesz, że każdego dnia stres zżera cię od środka, pomóc może ograniczenie częstotliwości, z jaką codziennie sprawdzasz skrzynkę pocztową, donoszą psychologowie na łamach czasopisma „Computers in Human Behavior”.

Kostadin Kushlev i Elizabeth Dunn, badacze z University of British Columbia, poprosili ponad 120 osób, żeby przez jeden tydzień ograniczyły sprawdzanie poczty e-mail do trzech razy dziennie. W drugim tygodniu uczestnicy mogli zaglądać do skrzynki pocztowej bez ograniczeń. Okazało się, że podczas pierwszego tygodnia osoby badane odczuwały mniejszy stres w porównaniu z tygodniem drugim. Co ważniejsze, w pierwszym tygodniu, dzięki obniżonemu poziomowi stresu, poprawiło się także ich ogólne samopoczucie.

Uczestnicy naszego badania przyznali, że ciężko było im oprzeć się pokusie sprawdzania poczty, jednak silna wola i przezwyciężenie tej pokusy, pomogły im obniżyć poziom dziennego stresu -podsumowuje Kushlev

.

Więcej informacji:
(C) Zdjęcie Benjamin Child
Kushlev, K., & Dunn, E. W. (2015). Checking email less frequently reduces stress. Computers in Human Behaviour, 40, 220-228.
PEŁNY TEKST ARTYKUŁU
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
One comment
  1. cokolwiek przypomina mi to metodę obniżania gorączki polegającą na rozbiciu termometru.

    Nie samo niesprawdzanie skrzynki mailowej, zadziałało, ale po prostu aby tego nie robić – neuropaci musieli wziąć sie w garść a to juz samo w sobie obniza poziom stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts