Jak obniżyć poziom stresu

Jeżeli czujesz, że każdego dnia stres zżera cię od środka, pomóc może ograniczenie częstotliwości, z jaką codziennie sprawdzasz skrzynkę pocztową, donoszą psychologowie na łamach czasopisma „Computers in Human Behavior”.

Kostadin Kushlev i Elizabeth Dunn, badacze z University of British Columbia, poprosili ponad 120 osób, żeby przez jeden tydzień ograniczyły sprawdzanie poczty e-mail do trzech razy dziennie. W drugim tygodniu uczestnicy mogli zaglądać do skrzynki pocztowej bez ograniczeń. Okazało się, że podczas pierwszego tygodnia osoby badane odczuwały mniejszy stres w porównaniu z tygodniem drugim. Co ważniejsze, w pierwszym tygodniu, dzięki obniżonemu poziomowi stresu, poprawiło się także ich ogólne samopoczucie.

Uczestnicy naszego badania przyznali, że ciężko było im oprzeć się pokusie sprawdzania poczty, jednak silna wola i przezwyciężenie tej pokusy, pomogły im obniżyć poziom dziennego stresu -podsumowuje Kushlev

.

Więcej informacji:
(C) Zdjęcie Benjamin Child
Kushlev, K., & Dunn, E. W. (2015). Checking email less frequently reduces stress. Computers in Human Behaviour, 40, 220-228.
PEŁNY TEKST ARTYKUŁU
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
One comment
  1. cokolwiek przypomina mi to metodę obniżania gorączki polegającą na rozbiciu termometru.

    Nie samo niesprawdzanie skrzynki mailowej, zadziałało, ale po prostu aby tego nie robić – neuropaci musieli wziąć sie w garść a to juz samo w sobie obniza poziom stresu.

Comments are closed.

Related Posts
Czytaj dalej

Inteligencja z ciała

Niezależnie od mody na polityczną poprawność, osoby z nadwagą walczą ze stygmatem lenistwa. Otyłość jest kojarzona z niezdyscyplinowaniem i żarłocznością. Psycholodzy z Rice University, próbują ustalić czy jest to rezultat porównań do nierealistycznych standardów współczesnego piękna.
Czytaj dalej

Otwórz się

Ujawnianie emocji poprawia zdrowie człowieka. Dorośli mężczyźni deklarują posiadanie jednego zaufanego powiernika, zaś kobiety mogą pochwalić się całą…