Homo Sapiens Roku 2010 – Wielka Rywalizacja Płci

Człowiek Roku? Dla nas to za mało! Człowiek Rozumny Roku brzmi znacznie lepiej. Po raz pierwszy w Polsce i prawdopodobnie na świecie ogłaszamy konkurs na Homo Sapiens Roku 2010. Najważniejsze w tej rywalizacji jest jednak to, czy tytuł zdobędzie samiec, czy samica.

Odpowiedź na to pytanie poznamy już za 7 dni. Najpierw musisz odpowiedzieć na na pyania konkursowe. Nie pozwól aby płeć przeciwna pokonała Twoją własną! Codziennie będziemy podawać cząstkowe wyniki rywalizacji płci.

Pierwszą nagrodę i honorowy tytuł Homo Sapiens Roku 2010 zdobędzie osoba, która odpowie poprawnie na największą ilość pytań w najkrótszym czasie. Dodatkowo wśród płci, która w sumie osiągnie najlepszy wynik rozlosujemy dwie kolejne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Smak Słowa.

Zadanie konkursowe

1. Kliknij w link:

Wielka Rywalizacja PłciKONKURS ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY!

2. Odpowiedz na pytania konkursowe, zaznaczając poprawną odpowiedź.

3. Na końcu koniecznie podaj swoje imię/pseudonim oraz adres e-mail. To bardzo ważne, jeśli tego nie zrobisz, nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować w razie wygranej, więc automatycznie tracisz swoją szansę.

4. Pamiętaj, zegar tyka! Oprócz ilości poprawnych odpowiedzi liczy się również czas ich udzielenia.

Masz tylko JEDNO podejście, więc zadbaj by nikt i nic nie przeszkadzało Ci, kiedy postanowisz podjąć wyzwanie.

Zostań Homo Sapiens Roku 2010 i poprowadź swoją płeć do zwycięstwa!

Tym razem Wikipedia Wam się nie przyda ;) Odpowiedź na każde z pytań znajdziecie na badania.net.

Codziennie będziemy raportować, która z płci prowadzi. Zapraszamy do zaglądania na stronę i nasz profil na Facebook’u gdzie czekamy na pikantne dyskusje.

Do rozdania mamy 3 wspaniałe książki “Geografia myślenia” wydawnictwa Smak Słowa

“Geografia myślenia” to książka, w której w niezwykle interesujący sposób przeanalizowane są tajniki ludzkiego myślenia, a dokładniej – różnice w sposobie pojmowania świata i myślenia o drugim człowieku uwarunkowane kulturowo. Okazuje się, że miejsce, w którym mieszkamy, wychowujemy się, wywiera olbrzymi wpływ na to, jak myślimy i kim dzięki temu jesteśmy. W dobie nieustających konfliktów, spowodowanych często właśnie nieporozumieniami na tle kulturowym, książka ta może stanowić rodzaj przewodnika, klucza do zrozumienia zagadki człowieka w świecie pełnym różnorodności – pięknej, lecz zarazem niebezpiecznej.

Coraz mocniejsza sieć wzajemnych powiązań politycznych i gospodarczych nie musi rodzić konfliktów nie do rozwiązania – przekonuje nas prof. Nisbett. Wystarczy tylko uświadomić sobie różnice w sposobie myślenia wynikające z przynależności do odmiennych kręgów kulturowych, a wielu nieporozumień można będzie uniknąć.

Niesamowity przewodnik dla tych, którzy na co dzień, w pracy, mają kontakty z ludźmi innych kultur – znajdziemy tu podpowiedź, jak radzić sobie w sytuacjach biznesowych i na jakim tle mogą pojawić się problemy.

Oto kolejna ważna książka Richarda E. Nisbetta. Autor niezbicie wykazuje, że eksperymenty laboratoryjne ograniczające się do amerykańskich studentów, czy nawet do mieszkańców półkuli zachodniej, nie pomogą nam zrozumieć, jak myśli ogół ludzi. Ta książka dowodzi, że wyjaśnianie sposobu myślenia właściwego dla kultur Wschodu nie może być uznawane za ciekawostkę, ale za konieczność – jeżeli rzeczywiście chcemy rozwiązać problemy współczesnego świata. Ignorując naukę płynącą z tej książki, narażamy się na niebezpieczeństwo.

– Robert J. Sternberg

Kulturowe różnice poznawcze przedstawione w tej przełomowej książce są znacznie głębsze i mają znacznie szerszy zasięg, niż komukolwiek się to mogło wydawać jeszcze dziesięć lat temu. Wyniki badań zaskakują zwolenników poglądów o uniwersalnym charakterze ludzkiego myślenia, imponują badaczom kultury i – prowokują do myślenia wszystkich zainteresowanych ludzkim poznaniem.

– Shinobu Kitayama

POWODZENIA!

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
10 comments
  1. Nie bede tego rozwiazywal… I wiem, ze jedno z pytan jest podyktowane moimi doswiadczeniami ;]

  2. Co prawda jestem taki chory, że ledwo siedzę, ale zrobię zaraz ten teścik. A dużo czasu trzeba? Bo mam przez przeziębienie problemy z koncentracją na dłużej niż 3 minuty…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts