Gorące tematy miesiąca (maj 2010)

Pod koniec każdego miesiąca będziemy prezentować co działo się na badania.net w ciągu ostatnich 30 dni. Jeśli więc przegapiliście majowego newsa ze świata nauki, na pewno odnajdziecie go w tym podsumowaniu. Dodatkowo dowiecie się, co liczby badań.net mówią o czytelnikach oraz które 10 artykułów miesiąca, cieszyło się największą popularnością.

W maju strona badania.net została wyświetlona ponad 320 tysięcy razy przez 74 tysiące osób. Zyskaliśmy ponad 180 nowych fanów na stronie Facebook’a. Cieszymy się, że jest Was co raz więcej i już szykujemy kolejne ciekawe treści. Sprawdźmy więc co się działo na stronie w maju.

Życie
Jeszcze przed długim weekendem majowym informowaliśmy Was, że częściej oszukujemy za pomocą poczty elektronicznej niż tradycyjnej. Nasi czytelnicy okazali się niezmiernie uczciwi, ponieważ 72% z nich nigdy nie oszukało nikogo za pomocą e-maila, gdy 28% przyznało się do oszustwa.

Religia
Niemałe zainteresowanie czytelników wzbudziło pytanie o sprzedaż własnej duszy za 30zł. Tylko 22% osób, zgodziło się na transakcję, gdy 50% czytelników odmówiło podpisania deklaracji. Pozostałe 28% mogłoby to zrobić, ale za kwotę większą niż 30zł. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w tekście.

Wspomnienia
Dzięki najnowszej technologii, jedna z zagranicznych firm proponuje niecodzienną możliwość zmiany ciała naszego zmarłego zwierzaka w diament. 52% odwiedzających nas osób, skorzystałoby z oferty firmy, jednak aż 48% kategorycznie odmówiło.

Internet
Facebook już niedługo będzie świętował okrągłą liczbę 500 milionów użytkowników. Okazuje się, że facebook’owy profil może powiedzieć o nas bardzo wiele nieznajomym. Nie ma to związku z prywatnością, a zamieszczanymi materiałami. 69% czytających naszych czytelników stwierdziło, że w przypadku ich profili nie jest to możliwe, gdy 31% zgodziło się, że nieznajomy mógłby poznać ich za pomocą facebooka. Porównajcie wyniki ankiet z odkryciami psychologów.

Rozwój
Jednym z fenomenalnych zjawisk w psychologii jest „ślepota z braku uwagi”. Nie wiemy ilu z naszych czytelników uległo temu mechanizmowy, jednak 63% określiło się jako osoby spostrzegawcze, gdy 37% zdaję sobie sprawę, że są rzeczy które umykają ich uwadze. Polecamy sprawdzić to samemu.

Wydarzenia
Jako, że zbliżają się wybory warto odpowiedzieć sobie na pytanie o zwiększenie frekwencji wyborczej. Okazuję się, że jest możliwe dzięki odkryciom psychologów. Niemniej  77% czytelników zamierza zagłosować w zbliżających się wyborach, gdy tylko 15% uchyla się od obywatelskiego obowiązku.

Zdrowie
McDonald’s to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie. Czy wiedzieliście, że największa ilość restauracji tego fast-foodowego giganta ulokowana jest w obszarach dotkniętych ubóstwem? Niestety odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”, na razie nie znamy. Wiemy natomiast, że 47% czytelników jada fast-food rzadziej niż raz w tygodniu, 26% nie jada w ogóle takich rzeczy, ale aż 13% żywi się pod złotymi łukami raz w tygodniu, 11%  częściej niż raz, a 3% codziennie.

Środowisko
Na koniec miesiąca wyjaśniliśmy Wam dlaczego jedzenie bywa nieekologiczne oraz pokazaliśmy, że kobiety są bardziej energooszczędne niż mężczyźni o czym wiedziało aż 54% czytelników.

O nas
Gdy badania.net zyskały 400 fana, zapytaliśmy o czym chcielibyście czytać więcej. Przede wszystkim o psychologii: 32%, ciekawostkach: 18% i seksie: 12%. Obecny wachlarz tematów jest „spoko” dla 16% osób z Was.

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts