Ewidencja w sypialni

Mężczyźni przyznają się do większej ilości kontaktów seksualnych w ciągu całego życia niż kobiety. Doktor Norman Brown z Uniwersytetu Alberta w Kanadzie dowodzi, że najczęściej jest to wynikiem (nie) świadomych błędów w obliczeniach.

Brown rozmawiał na ten delikatny temat telefonicznie z 1100 respondentów. Zapytane o ilość partnerów w ciągu życia, 2/3 kobiet przypomina sobie dokładnie i zgłasza przeciętnie 6 kochanków. Mężczyźni częściej określając ilość swoich miłosnych podbojów „strzelają” średnio 12 partnerek.
Liczba partnerów w ciągu całego życia była jedyną różnicą między płciami w badaniu. Kobiety i mężczyźni deklarowali podobną ilość partnerów w ostatnim roku i taką samą ilość stosunków w czasie ostatniego miesiąca.
– Liczba partnerów u obu płci w ankiecie na tak dużej próbie powinna być z grubsza podobna. Najwidoczniej mężczyźni stosują inne strategie pamięciowe – tłumaczy Brown. Faceci zdają się nie prowadzić listy partnerów i nawet gdy szczerze starają się przywołać dokładną liczbę przyjaciółek znacznie przesadzają.

Więcej informacji:
(C) zdjęcie unsplash.com
Brown, N. R. & Sinclair, R. C. (1999). Estimating number of lifetime sexual partners: Men and women do it differently. Journal of Sex Research, 36, 292-297.
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
3 comments
  1. Nie od dziś wiadomo że kobiety zaniżają liczbę swoich kontaktów seksualnych np. pewnych zbliżeń nie traktując jako seksu – bo tak wypada. A mężczyźni wprost odwrotnie jako “zaliczenie” traktują wszystko co było bliżej z partnerka niż polonez tańczony na studniówce (no chyba że nazywają się Clinton).
    Generalnie jest tego po równo.

  2. Być może nie jest to wcale żaden błąd w obliczeniach. Trzeba wziąć pod uwagę kontakty homoseksualne, a także korzystanie z płatnego seksu.

Comments are closed.

Related Posts