Dni Mózgu 2014

Dni Mózgu w Trójmieście odbywają się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week) i poświęcone są popularyzacji wiedzy o mózgu. Adresowane do wszystkich wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne stanowią doskonałą okazję na zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także poznanie warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów.

Tegoroczne Dni Mózgu odbędą się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

13 marca w ramach Dni Mózgu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie odbędą się 3 wykłady oraz 6 warsztatów seminaryjnych (na łącznie 210 miejsc).

Dzięki wykładom dowiemy się między innymi, czym różnią się mózgi osób prawo- i leworęcznych, dlaczego mężczyźni łatwiej niż kobiety uzależniają się od hazardu oraz jak stwierdzić, czy problemy z pamięcią mogą być początkiem choroby Alzheimera.

Warsztaty na SWPS będą dotyczyły różnych powiązań między wiedzą o mózgu oraz kreatywnością, nowymi technologiami, spożywaniem alkoholu, architekturą, chorobą Parkinsona oraz zaburzeniami rozwijającego się mózgu

14 marca w ramach akcji na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 5 wykładów, 17 warsztatów laboratoryjnych i seminaryjnych (na łącznie ponad 1200 miejsc) oraz 26 warsztatów ogólnodostępnych. Wszystkie warsztaty realizowane będą cyklicznie przez cały dzień trwania akcji.

15 marca podczas drugiej odsłony Dni Mózgu na Wydziale Biologii odbędą się 4 wykłady, 8 warsztatów laboratoryjnych (na łącznie ponad 550 miejsc) oraz 24 warsztaty ogólnodostępne realizowane cyklicznie przez cały czas trwania akcji.

Podczas warsztatów można będzie m.in. popracować w laboratorium neurobiologicznym, poddać się badaniu EEG, sprawdzić jak w praktyce mózg porozumiewa się z mięśniami, zmierzyć czas odruchu kolanowego, wypreparować układ nerwowy bezkręgowców, sprawdzić typ swojej osobowości, dać się oszukać własnym zmysłom, sprawdzić płeć swojego mózgu czy poddać się kontroli maszyny i wiele, wiele więcej.

Podczas wykładów przygotowanych na Dni Mózgu posłuchać będzie można m.in. o śnie, wpływie mózgu na odporność, zmysłach ptaków, operacjach neurochirurgicznych, podłożu prawo- i leworęczności, o miłości, uzależnieniach, mózgu przestępcy, strachu czy doświadczeniu śmierci.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w postaci licznych warsztatów o funkcjonowaniu mózgu i zmysłach oraz konkursów plastycznych z nagrodami.

Więcej informacji:
Wszystkie informacje o Dniach Mózgu, w tym szczegółowy program akcji oraz informacja o sposobie dokonywania rezerwacji miejsc na warsztatach laboratoryjnych i seminaryjnych, znajdują się na stronie www.dnimozgu.ug.edu.pl oraz www.facebook.com/dni.mozgu.trojmiasto
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
One comment
  1. “dlaczego mężczyźni łatwiej niż kobiety uzależniają się od hazardu” – a co na to ta osoba co z ramienia rządu zajmuje się “równym traktowaniem” – przecież sam tytuł już dowodzi NIERÓWNOŚCI płci!

Comments are closed.

Related Posts