Możesz zamienić swojego pupila w diament!

Od 2001 roku amerykańska firma LifeGem oferuje przekształcanie prochów po kremacji zwłok ludzkich w prawdziwe diamenty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów wprowadzono nową usługę, która pozwala na uczczenie pamięci zmarłych zwierząt domowych w ten sam sposób.

Za odpowiednią opłatą, możesz skremować swojego zdechłego psa, kota lub inne zwierze, a z powstałych w wyniku kremacji prochów wyprodukowany zostanie najprawdziwszy diament w wybranym przez Ciebie kolorze.

Wytwarzanie syntetycznych diamentów w laboratorium rozpoczęto już w latach 50-tych ubiegłego wieku. Proces polega na przekształceniu węgla w grafit, a następnie w diament. Najczęściej do tego procesu wykorzystuje się specjalne prasy wytwarzające ciśnienia rzędu kilku giga paskali (ciśnienie atmosferyczne to ok. 1013 kPa) oraz temperatur powyżej 1200 stopni Celsjusza.

Kontrowersyjne usługi świadczone przez firmę LifeGem wymagają sporych nakładów pieniężnych (2 – 20 tys. dolarów), mimo to zainteresowanie klientów ciągle rośnie. W myśl biblijnej zasady, z prochu powstałeś i w diament się obrócisz.

Czy po śmierci kogoś bliskiego chciałbyś zamienić jego prochy w diament?

  • Tak (52%, 60 Votes)
  • Nie (48%, 56 Votes)

Total Voters: 116

Loading ... Loading ...
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts