Czy rozmiar ma znaczenie?

W życiu każdego młodego chłopca przychodzi moment w którym za pomocą linijki lub miarki mierzy swojego penisa. Z czasem jak większość mężczyzn żyje w przekonaniu, że rozmiar przyrodzenia jest wprost proporcjonalny do przyjemności jaką może dać kobiecie. Na szczęście w 2002 roku zadano kobietom fundamentalne pytanie: czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Doktor Francken oraz jego współpracownicy poprosili 375 aktywnych seksualnie kobiet po porodzie o wypełnienie kwestionariusza. Zadane przez badaczy pytania dotyczyły funkcjonowania seksualnego kobiet oraz wagi jaką przypisują wielkości penisa partnera.

Czy, Twoim zdaniem, rozmiar penisa ma znaczenie?

 • Tak (60%, 115 Votes)
 • Nie (40%, 76 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...

Do analizy wyników wykorzystano 170 zwróconych przez panie kwestionariuszy, a odpowiedź na nurtujące wielu mężczyzn pytanie okazała się zaskakująca. 20% kobiet stwierdziło, że długość penisa jest ważna, jednak odsetek tych, które uznały rozmiar za rzecz najważniejszą, wynosił tylko 1%. Za to aż 55% z pań uznało długość penisa za nieważną, a 22% za problem nie mający żadnego znaczenia.

W sprawie obwodu penisa partnera panie wypowiedziały się w podobny sposób, jednak porównując wyniki obu miar, okazało się że grubość (32%) jest dla kobiet ważniejsza niż długość (21%). Poza tym panie dla których obwód penisa był ważny, wyraziły taką samą opinię na temat jego długości. Co ciekawe podział na grupę kobiet dla których grubość jest ważna oraz takich dla których nie ma znaczenia, nie wykazał różnic ze względu na takie dane demograficzne jak wiek, wykształcenie czy wyznanie.

Badacze nie wykryli także żadnego związku między funkcjonowaniem seksualnym kobiet, a opiniami na temat tego jak ważna jest długość i obwód penisa. Dla porównania warto zaznaczyć, że przeciętna długość penis Holendra w stanie erekcji to 15,2 cm, a obwód mieści się między 12-13 cm ( van Driel, 1998).

85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia.

Doktor Francken i jego koledzy zwracają uwagę, że niski wskaźnik odpowiedzi na ankietę (45%) sprawia, że uzyskane wyniki trzeba interpretować ostrożnie. Przede wszystkim brak różnic w funkcjonowaniu seksualnym kobiet ogranicza możliwość generalizacji uzyskanych danych. Grubość penisa może mieć większe znaczenie niż długość ze względu na bliższy związek z podnieceniem seksualnym kobiet – tłumaczą badacze. I dodają, że większy obwód penisa może przyczyniać się z pomocą waginy do uczucia „wypełnienia”, to natomiast może prowadzić do wyższego poziomu psychologicznej satysfakcji.

Sprawdź jaki rozmiar jest preferowany przez kobiety! (1 cal=2,5cm)
W 2006 roku socjolog Janet Lever z Uniwersytetu Stanowego w Los Angeles zapytała 52,031 heteroseksualnych kobiet i mężczyzn o ich zdanie na temat rozmiaru penisa. 66% mężczyzn uznało swojego członka za przeciętnej wielkości, 22% za dużego, a 12% za małego. Co ciekawe aż 85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia. Nie dziwi więc fakt, że 45% panów chciałoby aby ich penis był większy, gdy tylko 0,2% zdecydowałoby się na jego zmniejszenie.

Najwyraźniej różnice w poglądach mężczyzn i kobiet na temat rozmiaru penisa są znaczące. Panom wydaje się, że nie spełniają wymaganych standardów, gdy w tym samym czasie kobiety są zdecydowanie usatysfakcjonowane tym co widza na co dzień. Oczywiście temat wielkości męskiego przyrodzenia i satysfakcji seksualnej kobiet wymaga dalszych i bardziej wnikliwych badań na co zwracają uwagę sami autorzy. Może to być jednak niełatwe zadanie, gdyż nie jest to najpopularniejszy temat naukowych rozpraw.

Więcej informacji:
Francken, A. (2002) What Importance Do Women Attribute to the Size of the Penis?. European Urology, 42(5), 426-431.
Lever, J., Frederick, D.A., & Peplau, L.A. (2006). Does size matter? Men’s and women’s views on penis size across the lifespan. Psychology of Men & Masculinity, 7, 129-143.

Więcej również na stronie PenisSizeDebate.com

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
5 comments
 1. 40% kobiet z tych badan ma mezczyzn z malym penisem i nie chce przyznac ze rozmaiar…ma znaczenie..nie jest fajnie jak penis “plumnka”nam w srodku zamiast nam naprawde dogadzac…

 2. @Drewniacki – w tym sensie (negawywnym) zgadza się ;) Szpiegowsky nie napisała co prawda czy duży = dużo frajdy i przyjemności, czy duży = dużo bólu. Samo sobie założyłem (może błędnie), że szpiegowsky twierdzi, iż opcja pierwsza jest wg. niej prawdziwa.

 3. @ony,
  Jak by na to nie patrzeć, wychodzi, że masz takie samo zdanie jak Szpiegowsky — rozmiar ma znaczenie :)

 4. szpiegowsky – pozwolę sobie zauważyć, że przeciętna pochwa ma długość ok. 13 cm. Taki penis 25 cm raz, że nie wejdzie cały (to chyba logiczne), dwa, że będzie to dla kobiety bolesne doświadczenie (penis będzie uderzał o macice). Za to obwód członka jak najbardziej ma znaczenie. Te opowieści o wielkich penisach i nieziemskiej przyjemności dla kobiety podczas sexu można włożyć między bajki. Wiem co piszę ;) Moja kobieta na początku bardzo radośnie przyjęła fakt, że mam trochę wiekszego, aczkolwiek po kilku tygodniach, kiedy jej emocje opadły sprawa zaczęła iść w drugą stronę – boli ją, za bardzo nie ma ochoty się kochać, ja też muszę bardzo uważać, żeby nie sprawić jej bólu. Niestety życie to nie film porno ;)

 5. no cóż, dzięki wielu rozmowom z Dorotą, ukułyśmy mądrość życiową, sygnalizowaną zdaniem :nie chcesz tego wiedzieć”.
  mądrośc ta została ukuta po jakiejś opowieści Dory – opowiadających o scenach łóżkowych jej i jej ówczesnego towarzysza życia.
  wniosek jaki niosły te opowieści- był jeden- rozmiar ma znaczenie ;-)
  a więcej nie chciałam już wiedzieć…

Comments are closed.

Related Posts
Czytaj dalej

Czego pragną kobiety?

Budowa fizyczna każdego mężczyzny jest inna. Jedni ćwiczą godzinami na siłowni, by potem móc dumnie prężyć swoje mięśnie,…