Czego pragną mężczyźni?

(C) unsplash.com by Pablo Heimplatz

Nadmiar kilogramów spędza Ci sen z powiek? Uważasz, że twoje fałdki odbierają Ci seksapil? Czas, żebyś zapytała kogoś innego, jak wyglądasz. Magazyn “Health” donosi bowiem, że inni oceniają nasze ciało znacząco lepiej niż my sami.

Naukowcy z Uniwersytetu w Saint Louis pokazywali badanym 10 rysunków postaci, uszeregowanych od bardzo szczupłych do bardzo grubych. Prosili między innymi o wybranie swojej aktualnej sylwetki, tej wymarzonej oraz najbardziej atrakcyjnej (ich zdaniem) dla płci przeciwnej. Okazało się, że obiektywni obserwatorzy postrzegali figury kobiet znacznie korzystniej (jako szczuplejsze) niż one same.

Badane panie uważały, że mężczyznom najbardziej podobają się sylwetki drobniejsze niż ich aktualna, a marzyły o figurze jeszcze szczuplejszej. Natomiast panowie poproszeni o wskazanie kształtów idealnej partnerki wybierali rysunek przedstawiający postać tęższą niż ta, która zdaniem kobiet była w ich typie. – Wydaje ci się, że wiesz, jakich kobiet pożąda twój mężczyzna? Dodaj do tego obrazu jeszcze około 20 procent tłuszczyku i dopiero wtedy otrzymasz jego wymarzoną sylwetkę – powiedziała doktor Jennifer Siciliani, współautorka badań.

Więcej informacji:
Zdjęcie (C) unsplash.com by Pablo Heimplatz
Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
9 comments
 1. A czy ktoś badał mężczyzn na okoliczność postrzegania tych kobiet w swoim życiu: bo inaczej “podoba się”| żona inaczej kochanka, inaczej koleżanka z pracy a jeszcze inaczej lalka z telewizorni… ?

 2. Od dawno wiadomo, że to kobiety rządzą światem bo to one sprawiły, że taka opinia (fałszywa)funkcjonuje-jak na zdjęciu-ale w rzeczywistości mężczyźni wolą parę kilo więcej.Z czysto prokreacyjnych powodów;>.A co facet z takim “szczupakiem” zrobi?;)Większe prawdopodobieństwo, że to osoba “przy kości” a nie “od kości” urodzi zdrowe dzieci;>….czyż nie ?;p

 3. Generalnie ciekawe.
  Szacunek za propagowanie nauki w przystępnej formie, ale naprawdę przydałoby się podanie źródła dla bardziej dociekliwych. Bez takiego drobiazgu notka wygląda jak eksperyment autora na przyjmowanie się memów ;)

  1. Akurat w przypadku tego streszczenia nie ma źródła, ponieważ pochodzi z roku 2005, czyli okresu kiedy strona dopiero powstawała. Pewnie już zauważyłeś, że w innych omówieniach zawieramy źródła, na podstawie których powstały;)

   No i wielkie dzięki za miłe słowo i docenienie naszej pracy. Mamy nadzieje, że będziesz zaglądał tu częściej:-)

 4. Gdybym to ja miała odpowiedzieć na pytanie “Czego pragną mężczyźni” powiedziałabym: Tego co na zdjęciu ;)

 5. Głupi jak but! “łeb koguci, ślepia bazyliszka . . . już żeruje ta modliszka”!

Comments are closed.

Related Posts
Czytaj dalej

Odchudzanie portfela

Uwaga na piosenki grane w restauracjach! Francuscy psychologowie postanowili sprawdzić, czy odtwarzanie w restauracji utworów o prospołecznej treści…