BlogDay 2010

Badania.net zaczynał jako blog autorski i koncepcja tego rodzaju medium jest nam dalej bliska. Dlatego, tak jak wszystkie blogi w tym dniu, bierzemy udział w międzynarodowej inicjatywie BlogDay 2010.

Zasady tego, bądź co bądź święte, są następujące:

 1. Znajdź 5 blogów, które wydają się Tobie interesujące.
 2. Powiadom 5 innych blogerów, że zapraszasz ich do zabawy w BlogDay 2010.
 3. Napisz krótki opis polecanych blogów i zamieść link do nich.
 4. Opublikuj wpis w BlogDay (31 sierpnia).

Blog Day 2010

Uczestnicząc w zabawie ograniczymy się do podania 5 blogów które nam, jako redaktorom, wydały się bardzo interesujące i warte polecenia. Oto i one:

 1. Trzecie Dno – Nowy blog, jednak po jakości artykułów i przemyśleń widać, że autor ma doświadczenie w pracy ze słowem. Sam siebie określa jako psychologa, dziennikarza i podróżnika, przy czym z każdej z tych profesji czerpie to co najlepsze.
 2. liść ledwie, na wietrze Mocy – Blog Michała Kosakowskiego, który świetnie opisuje zagadnienia psychologii ewolucyjnej. Nie ogranicza się jednak tylko do niej, za co wypada mu podziękować, bowiem każdy omawiany przez niego temat jest tak poruszający, ciekawy, jak wyczerpująco opisany.
 3. Studium Czasoprzestrzeni – Blog w którym autorka, Maria Kryńska-Szostak, wydaje się rejestrować ulotne, ale i piękne chwile. Momenty poruszające uwieczniane są na zdjęciach, w słowach czy muzyce. Każdy post tylko wydaje się oderwany i żyjący osobno – całą stronę łączy bowiem poezja.
 4. iWiesz24 – Dobrze przeprowadzony wywiad jest przyjemnością tak dla wszystkich rozmówców w nim uczestniczących jak i czytelników, którzy później będą chłonąć przedstawiony materiał. Zapanowanie nad rozmową, nakierowanie jej na właściwe tory i wyłuskanie tego, co jest kwintesencją problemu to sztuka. Ten portal/blog prowadzony jest więc przez artystów wywiadu.
 5. Dan Ariely – blog bardzo znanego psychologa, zajmującego się ekonomią behawioralną. Kilka razy omawialiśmy już na badaniach.net wyniki jego eksperymentów, jednak polecamy Wam dodatkowo jego stronę, bowiem łączy na niej łatwość pisania i skrajnie ciekawe tematy. Dodatkowo możemy być pewni, że każdy omówiony przez niego problem zostanie skrupulatnie sprawdzony, bowiem rzadko możemy spotkać równie płodnego, pod względem pomysłów na eksperymenty, badacza.

Zapraszamy do przeglądania polecanych blogów, ponieważ każdy z nich jest wart uwagi. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli polecać witryny tak samo wysokiej jakości.

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
6 comments
  1. I nam jest miło, że znaleźliśmy się na liście stron, które Pani czytuje. Pozdrawiamy.

 1. Zdążyliśmy! Brawo Jędrzej! Jesteś mistrzem ;]

  1. Mistrz nad mistrzami, a do tego od zadań specjalnych ;)

Comments are closed.

Related Posts